Бази даних клієнтів «Нової пошти» виставлені на продаж невстановленими особами – ЗМІ

Бази даних клієнтів «Нової пошти» виставлені на продаж невстановленими особами – ЗМІ

Одна з баз містить інформацію з персональними даними, зокрема ПІБ, телефон, місто, серію та номер паспорту та e-mail

Бази даних клієнтів «Нової пошти» виставлені на продаж невстановленими особами – ЗМІ
Фото: Shutterstock

Бази даних клієнтів «Нової пошти» виставлені на продаж невстановленими особами. Про це повідомив консультант з кібербезпеки Єгор Папишев на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, таких баз наразі дві: на 500 000 і на 18 млн користувачів. Одна містить інформацію з персональними даними, зокрема ПІБ, телефон, місто, серію і номер паспорту та e-mail. Друга менш інформативна – тільки ПІБ та телефон.

Папишев зв’язався з продавцем, який одразу озвучив ціни в гривнях, а також надав довільну частину бази.

«По-перше, надано довільний шматок бази. По-друге, я попросив надіслати мені значення записів ыз бази, давши йому кілька номерів телефонів для ідентифікації. Номери належали зовсім різним людям з різних міст і ніяк не були пов'язані один з одним. Відповідь прийшла менше, ніж через п'ять хвилин, і містила абсолютно точні і свіжі дані про клієнтів (включаючи змінене в зв'язку з недавнім заміжжям прізвище однієї з них). Для додаткової перевірки я задав ще кілька телефонних номерів, які апріорі не могли бути використані в сервісі «Нової пошти» (це корпоративні номери) та вірно – їх в цій базі не виявилося», – розповів Папишев.

Приветствую. Такие новости уже переходят в разряд рядовых, в общем потоке взломов и компрометации пользовательских данны...

Опубліковано Yehor Papyshev 5 лютого 2018 р.

Однак прес-служба «Нової пошти» у коментарях повідомила, що інформація була проаналізована і зазначила, що «база не є релевантна».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті