ФГВФО: умови реструктуризації будуть єдині для всіх банків, що ліквідуються

ФГВФО: умови реструктуризації будуть єдині для всіх банків, що ліквідуються

Реструктуризацією зможуть скористатися всі фізособи – клієнти зазначених банків

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) затвердив умови реструктуризації заборгованості за іпотечними кредитами фізичних осіб перед банками, що ліквідуються, які будуть єдині для таких фінустанов, та ними зможуть скористатися всі їх клієнти-фізичні особи, повідомляє фонд на своєму сайті.

«Позичальники уже сьогодні можуть звертатися до банків за інформацією щодо стану їх кредитної заборгованості», – йдеться в повідомленні.

Умови реструктуризації почнуть діяти після офіційного опублікування за результатами державної реєстрації рішення виконавчої дирекції фонду в Міністерстві юстиції України, про що буде повідомлено додатково.

Як зазначається, серед ключових моментів розробленої програми реструктуризації – перегляд черговості погашення кредитної заборгованості.

«Так, на період реструктуризації у першу чергу відбуватиметься погашення основної суми кредиту, а процентна ставка встановлюється на рівні 0,01% річних, а комісійні винагороди – на рівні 1 грн. Крім того, у разі дострокового погашення заборгованості не застосовуватимуться будь-які штрафні санкції. При цьому після укладення договору про реструктуризацію позичальнику необхідно буде сплатити не менш ніж 10 % від суми кредитної заборгованості (тіло + нараховані проценти+ нараховані комісії), розрахованої станом на дату звернення фізичної особи – боржника щодо реструктуризації», – повідомив ФГВФО.

Крім того, період реструктуризації, відповідно до закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», не може перевищувати строк ліквідації банку. Після завершення цього періоду всі істотні умови, зокрема  черговість погашення кредитної заборгованості та відсоткові ставки за користування кредитом, встановлюються відповідно до умов кредитного договору, що діяв до проведення реструктуризації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті