Держпродспоживслужба: «Агромарс» розпочав утилізацію звалища трупів птахів під Києвом

Держпродспоживслужба: «Агромарс» розпочав утилізацію звалища трупів птахів під Києвом

Контролери підтверджує наявність звалища під Києвом

Держпродспоживслужба: «Агромарс» розпочав утилізацію звалища трупів птахів під Києвом
Фото: Держпродспоживслужби

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у відповідь на публікації у ЗМІ вживає заходів для усунення несанкціонованого звалища трупів птахів неподалік від Києва поряд із селом Гаврилівка у Вишгородському районі, а винне у забрудненні навколишнього середовища ТОВ «Комплекс Агромарс» розпочало утилізацію загиблих птахів, зазначається на сайті Держпродспоживслужби.

«Станом на сьогодні, епізоотична ситуація на птахофабриці контрольована, а загибель птиці – в межах технологічних параметрів», – йдеться в повідомленні.

На даний час роботу власного цеху з утилізації птахокомбінату уже відновлено та побічні продукти, розміщені на зазначеному майданчику, переробляються. Також є домовленість зі Сквирською філією ДП «Укрветсанзавод» щодо відновлення приймання певної кількості побічних продуктів тваринного походження від ТОВ «Комплекс Агромарс», чого не робилось досі через заборгованість птахокомплексу перед утильзаводом. Крім того, Держпродспоживслужба забезпечила контроль за цим процесом.

Водночас, згідно з поясненнями директора філії «Гаврилівський птахівничий комплекс» ТОВ «Комплекс Агромарс», побічні продукти тваринного походження (трупи загиблої птиці) розміщені на даному майданчику тимчасово у зв’язку з зупинкою власного цеху з утилізації, який вийшов з ладу і впродовж двох тижнів не працював.

Водночас у службі наголошують, що через мораторій на позапланові перевірки та за відсутності відповідних звернень громадян, Держпродспоживслужба не може ініціювати необхідні перевірки птахокомбінату.

«Враховуючи те, що до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області звернення фізичних осіб не надходили, тому наразі орган контролю не має підстав ініціювати проведення позапланової перевірки», – зазначається в повідомленні.

Також Держпродспоживслужба зазначає, що ТОВ «Комплекс Агромарс» не вперше порушує вимоги чинного законодавства щодо поводження з відходами тваринного походження. Зокрема, у листопаді 2017 року було виявлено звалище птахокомбінату побічних продуктів тваринного походження – відходи інкубації, трупи птиці курей бройлерів з ознаками трупного розкладу. 

Держпродспоживслужба в Київській області за зверненням громадян проводила позапланову перевірку, за наслідками якої було складено відповідний протокол про порушення норм чинного законодавства і накладено штрафні санкції на суму 73 600 грн.

«Однак «Комплекс Агромарс» вимоги постанови державного інспектора добровільно не виконав і штрафні санкції у визначений законом термін не сплатив. Наразі матеріали щодо цієї справи передані для примусового виконання до Державної виконавчої служби. Крім того, суб’єкт господарювання подав позовну заяву до адміністративного суду щодо скасування постанови про накладення штрафних санкцій (справа на розгляді в Адміністративному суді Київської області)», – повідомляє Держпродспоживслужба.

Крім того, птахокомбінату був виданий відповідний ветеринарний припис щодо забезпечення вивезення побічних продуктів тваринного походження для утилізації та очистки забрудненої території.

Однак за наслідками перевірки виконання вимог припису встановлено, що вимоги припису виконані не повністю (територія не зачищена якісно).

«Слід зазначити, що при гнитті біологічного матеріалу утворюються такі сполуки, як: аміак, сірководень, меркаптани, аміни, альдегіди, кетони, лактони, оксид вуглецю та ін. Проникнення цих речовин у ґрунт може привести до значного погіршення екологічної ситуації та несе загрозу здоров’ю людей», – йдеться в повідомленні.

Як писав Mind, у жовтні минулого року через відключення електроенергії в невентильованих пташниках Гаврилівського птахівничого комплексу компанії ТОВ «Комплекс Агромарс», що виготовляє продукцію під брендом «Гаврилівські курчата», задихнулося 64 000 курей, і майже 160 тонн тушок вивезли у відкрите поле.
Згідно з матеріалами кримінальної справи, порушеної проти «Агромарсу», розгляд якої досі триває, територія звалища займає понад 120 га.

Нагадаємо: статки одного з співзасновників «Агромарс», Євгена Сігала, згідно з рейтингом Forbes Україна у 2012 році оцінювались у $259 млн і впали до $99 млн за результатами 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло