Подруга екс-президента Південної Кореї проведе наступні 20 років у в’язниці

Подруга екс-президента Південної Кореї проведе наступні 20 років у в’язниці

Чхве Сун Сіль звинувачують у 18 фактах корупції, використанні зв’язків з екс-президентом країни та здійсненні тиску на бізнес-конгломерати

Подруга екс-президента Південної Кореї проведе наступні 20 років у в’язниці
фото Shutterstock

Суд Сеулу засудив Чхве Сун Сіль, подругу екс-президента Південної Кореї Пак Кин Хе, до тюремного ув’язнення терміном на 20 років за ряд корупційних діянь, які стали причиною масштабного скандалу та змусили тодішнього президента піти з посади на початку минулого року. Про це повідомляє Yonhap.

Центральний районний суд Сеула виніс рішення, що Чхве Сун Сіль обвинувачується у хабарництві, зловживанні владою та здійсненні тиску. Їй наказано виплатити штраф у розмірі 18 млрд вон ($16,6 млн).

62-річну Чхве Сун Сіль було заарештовано та звинувачено у 18 фактах корупції в листопаді 2016 року. Її звинуватили в експлуатації зв’язків з колишнім президентом та примушуванні 50 бізнес-конгломератів до сплати 77,4 млрд вон двом некомерційним фондам, які вона контролювала.

Також вона втручалася в різні державні справи та отримувала доступ до конфіденційних урядових файлів, не маючи офіційної посади в уряді.

Прокурори вимагали для Чхве Сун Сіль покарання терміном на 25 років та штрафом у розмірі 118,2 млрд вон і конфіскацією 7,7 млрд вон.

Суд також призначив генеральному директору компанії-виробника шин Lotte Шин Донг-біну 2,5 року тюрми за хабарництво. Його звинуватили в пожертвуванні 7 млрд вон у фонди Чхве Сун Сіль в обмін на підтримку свого бізнесу. Чоловіка одразу взяли під варту за рішенням судді.

Нагадаємо: влітку суд Південної Кореї присудив Чхве Сун Сіль до 3 років ув’язнення за зловживання владою. Жінка опинилася в центрі корупційного скандалу, крім того, зазначалось, що їй доведеться постати перед судом ще й за іншими звинуваченнями.

Як повідомлялось, корупційний скандал, який тривав з осені 2016 року навколо подруги президента призвів до імпічменту Пак Кин Хе, таким чином вона стала першою главою країни, яку було відсторонено через імпічмент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті