Мінекології пропонує суттєво збільшити штрафи за порушення природоохоронного законодавства

Мінекології пропонує суттєво збільшити штрафи за порушення природоохоронного законодавства

Мінекології пророкує збільшення штрафів не в десятки, а у сотні чи тисячі разів

Мінекології пропонує суттєво збільшити штрафи за порушення природоохоронного законодавства
Фото: Shutterstock

Суттєво посилити відповідальність за порушення природоохоронного законодавства в сфері  водних і земельних ресурсів, а також порушення норм щодо атмосферного повітря і збільшити відповідні штрафи у сотні та тисячі разів, пропонує Міністерство екології і природних ресурсів.

Про це повідомляє міністерство на своєму сайті і зазначає, що відповідний законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю)» винесено на розгляд парламенту (реєстраційний номер №8026).

«Більшість статей Кодексу України про адміністративні правопорушення в галузі охорони довкілля не змінювались з 1997 року та вже не відповідають сучасним економічним чинникам, а незначний розмір санкцій за порушення вимог природоохоронного законодавства унеможливлює належний рівень екологічної безпеки у державі», – йдеться у поясненні до документу.

Так, законопроектом передбачено збільшення штрафу за псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур'янами для громадян – від 100 до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (н.м.) для на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від 250 до 500 н.м.

Водночас, діюча редакція кодексу передбачає штраф за таке правопорушення для громадян – від 20 до 40 н.м. та для посадовців та підприємців – від 50 до 100 н.м.

Крім того, за забруднення і засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричиняє їх забруднення, водну ерозію ґрунтів та інші шкідливі явища, – передбачені штрафи для громадян від 100 до 170 н.м (в діючий редакції кодексу – від 3 до 7 н.м.), для посадових осіб та підприємців – від 120 до 180 н.м. (в діючий редакції – від 5 до 8 н.м.).

Водночас, Засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 300 до 500 н.м. (діючи норми – від 20 до 50 н.м.) і на посадових осіб – від 500 до 1000 н.м. (в діючий редакції – від 50 до 100 н.м.).

Також за введення в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об'єктів, які не відповідають вимогам щодо охорони атмосферного повітря, передбачений штраф для посадових осіб та підприємців – від 80 до 150 н.м. (в діючий редакції кодексу – від 5 до 8 н.м.).

Так, Mind писав про надзвичайну екологічну ситуацію під Києвом щодо засмічення території у 120 га, на якій розміщено несанкціоноване звалище мертвих птахів та відходів птахофабрики «Комплексу «Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата»).

Водночас, днями Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів днями зазначала, що вживає заходів для усунення несанкціонованого звалища трупів птахів неподалік від Києва поряд із селом Гаврилівка у Вишгородському районі, а винне у забрудненні навколишнього середовища ТОВ «Комплекс Агромарс» розпочало утилізацію загиблих птахі 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло