mind
«Укрпошта» планує реструктуризацію $8,5 млн боргу за кредитом банку Януковича

«Укрпошта» планує реструктуризацію $8,5 млн боргу за кредитом банку Януковича

Реструктуризація планується за двома кредитами, залученими наприкінці 2013 року

ПАТ «Укрпошта» має намір реструктуризувати заборгованість в розмірі близько $ 8,5 млн за двома кредитами Всеукраїнського банку розвитку (ВБР), залученими в кінці 2013 року, коли банк належав Олександру Януковичу – синові президента Віктора Януковича, повідомляє Інтрефакс-Україна.

Як зазначається, про це повідомив в.о. гендиректора «Укрпошти» Ігор Смілянський в соцмережі Facebook.

«Якщо мова про старі борги в банку Януковича, ... то ми працюємо щоб їх реструктурувати», – написав він.
Він також зазначив, що виплати за всіма іншими кредитами ПАТ проводить чітко за графіком.

Згідно з інформацією в проспекті емісії облігацій «Укрпошти», 30 грудня 2013 року компанія уклала дві кредитні угоди з ВБР на суму відповідно $14,75 млн і $8,14 млн, сума зобов'язань за якими на середину минулого року становила $4,5 млн і $4 млн . Так, у проспекті зазначено, що термін дії договору – до кінця поточного року.

Водночас, у зв'язку із застосуванням Радою ЄС санкцій до О.Янукович, зокрема, заморожуванням активів, в листопаді 2014 року НБУ прийняв рішення про віднесення ВБР до категорії проблемних. В даний час банк знаходиться в процедурі ліквідації.

Як зазначається, кредитні договори «Укрпошти» з ВБР кілька разів виставлялися в системі державних електронних торгів ProZorro єдиним лотом. На перших торгах 10 листопада минулого року стартова ціна становила 239,27 млн грн, а до 10 січня цього року вона знизилася до 167,49 млн грн.

Так, у торгах взяли участь ТОВ «Юридична компанія «КМ Груп» і ТОВ «ФК «Женева», остання запропонувала 169,17 млн грн, проте 7 лютого з'явилась інформація про визнання торгів такими, що через дискваліфікацію учасників.

Згідно з інформацією в системі ProZorro, ставка по кредитах становить 11% річних. По одному кредиту з сумою заборгованості 112,58 млн грн прострочення на кінець минулого року становила 417 днів, інакше на 126,69 млн грн – 173 дня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті