У ЄС за допомогою криптовалюти щороку відмивають до $5,5 млрд нелегального доходу

У ЄС за допомогою криптовалюти щороку відмивають до $5,5 млрд нелегального доходу

Поліції важко вилучати ці активи, оскільки операції проходять поза межами фінансової системи

У ЄС за допомогою криптовалюти щороку відмивають до $5,5 млрд нелегального доходу
фото Shutterstock

В Євросоюзі щороку відмивають $4,1–5,5 млрд, отриманих незаконним шляхом, з використанням криптовалюти, такої як біткойни, заявив у інтерв'ю BBC Роб Вейнрайт, директор Європолу – правоохоронного органу Євросоюзу.

За словами Вейнрайта, загальна сума щорічного нелегального доходу в Європі оцінюється в 100 млрд фунтів стерлінгів, таким чином, близько 3-4% з цих грошей «відмивається» через криптовалюту.

«Сума зростає дуже швидко, і ми дуже стурбовані», – зазначив Вейнрайт.

Він також сказав, що поліція стикається з труднощами при відстежуванні таких злочинців, і навіть коли правоохоронцям вдається встановити учасників трансакції, активи дуже важко вилучити.

«Це відбувається не в банках, якими керує центральний орган, тому поліція не може відстежувати ці трансакції. Але навіть коли вони встановлюють, що трансакції здійснюють злочинці, вони не можуть вилучити активи так, як це зазвичай робиться в рамках фінансової системи», – додав глава Європолу.

За його інформацією, злочинці конвертують нелегальні доходи в біткойни, а потім біткойни перераховуються людям, які, на перший погляд, не мають відношення до кримінального світу. Далі ці люди обмінюють біткойни на готівку і повертають їх злочинцям.

Він додав, що поліції також відомо про те, що мільярдні доходи від продажу наркотиків у ЄС конвертуються в біткойни, і закликав тих, хто надає послуги з обміну біткойнів на готівку, співпрацювати з поліцією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті