США подвоїли інвестиції в сонячну енергетику за кордоном

США подвоїли інвестиції в сонячну енергетику за кордоном

На реалізацію сонячних проектів за межами США у 2017 році було витрачено $250 млн

США подвоїли інвестиції в сонячну енергетику за кордоном
фото з pixabay.com

Уряд Сполучених Штатів подвоїв фінансову підтримку сонячної енергії за кордоном минулого року у відповідності з кліматичною інвестиційною політикою, прийнятою в останні дні правління екс-президента Барака Обами. Про це повідомляє Reuters.

Зростання підтримки Сполученими Штатами сонячних проектів відбувається, незважаючи на федеральне розслідування щодо попередніх позик на розвиток сонячної енергетики за кордоном. Це також посилює плутанину стосовно політики президента Дональда Трампа щодо державної підтримки відновлюваних джерел енергії, оскільки його адміністрація не надає значної ролі глобальному потеплінню та активно просуває видобуток викопного вугілля.

У відповідності з інвестиційними документами державна міжнародна фінансова установа Overseas Private Investment Corporation (OPIC) надала понад $630 млн на реалізацію іноземних енергетичних проектів, 90% з них яких були направлені на альтернативні джерела енергетики.

Кредитування сонячних проектів збільшилось до $250 млн у 2017 році.

OPIC є урядовим агентством, на сайті якого йдеться, що воно має на меті просування «зовнішньої політики та пріоритетів національної безпеки США» шляхом інвестування в закордонні підприємства. Протягом 40 років воно працювало без будь-яких затрат з боку платників податків США. Також OPIC прагне підтримати скорочення викидів парникових газів та сприяє альтернативній енергетиці та енергоефективним технологіям.

З моменту вступу Трампа на посаду президента, він відмовився від регулювання обмеження викидів вуглекислого газу, для того щоб допомогти вугільним та нафтовим компаніям, та оголосив про вихід Сполучених Штатів із Паризької кліматичної угоди.

Втім, водночас Трамп ніколи не відмовлявся від використання альтернативних джерел енергетики та федеральних стимулів у відновлювані джерела, але висловив певний критицизм щодо життєздатності вітру та сонця та сказав, що це «дуже, дуже дорого».

У січні Трамп знизив тарифи на імпорт сонячний панелей, заявивши, що цей крок допоможе американським виробникам. Але те, що допомагає виробникам, може принести збитки тим, хто ці панелі встановлює, оскільки вони звикли користуватись більш дешевим китайським обладнанням.

Нагадаємо, на початку року на Дніпропетровщині запрацювала нова сонячна електростанція потужністю 10,5 мегаватт. Станцію збудували за підтримки канадської енергетичної компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті