mind
Грібаускайте: російські «Іскандери» є загрозою для половини європейських столиць

Грібаускайте: російські «Іскандери» є загрозою для половини європейських столиць

Президент Литви вважає, що Росія готова розпочати атаку на країни Балтії або Польщу протягом 48 годин

Грібаускайте: російські «Іскандери» є загрозою для половини європейських столиць
фото Wikipedia

Російські військові навчання «Запад-2017» та нещодавнє розміщення ракетних комплексів «Іскандер» у Калінінградській області є свідченням того, що РФ демонструє свою силу та агресивне відношення до країн НАТО. Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте в інтерв’ю wPolityce.pl. Також вона наголосила на необхідності подальшого реформування НАТО.

«Особливо після навчань «Запад-2017», коли ми стали свідками агресивних наступальних маневрів Росії, які були направлені безпосередньо проти Заходу. Вони продемонстрували велику готовність сконцентрувати більший військовий потенціал на нашому кордоні – не лише литовському кордоні, але й усіх країн Балтії. Навчання «Запад-2017» також продемонстрували, що Росія готова розпочати атаку навіть протягом 48 годин через кордон на країни НАТО: країни Балтії, Польщу та навіть район Арктики», – зазначила президент Литви.

На її переконання, розміщення ракетного комплексу «Іскандер» у Калінінградській області є загрозою для половини європейських столиць.

«Це показує, що нам треба все більше і більше посилювати нашу оборону та стримування в усьому регіоні. Ось чому важливо продовжити реформу НАТО», – додала Грібаускайте.

Крім того, вона наголосила, що РФ постійно здійснює різноманітного виду атаки на інші країни, зокрема і Литву. Лише за минулий рік на країну було здійснено 50 000 кібератак з російського боку.

«Звісно, військові загрози є реальними в майбутньому, але з урахуванням непередбачуваності цієї країни треба бути готовим до усього. Важливо те, що Росія робить, а не каже», – зазначила президент Литви.

Російська сторона пояснила розміщення «Іскандерів» загрозою з боку НАТО. Грібаускайте ж зазначила, що на одного солдата НАТО в регіоні приходиться 10 російських. На її думку, цей крок Росії є «як зазвичай, демонстрацією сили, агресивного відношення».

Поява «Іскандерів» в Калінінградській області є «гарним аргументом на користь подальших та більш глибоких реформ НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті