Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
НБУ розширив можливості українських банків в отриманні «синтетичних» кредитів від нерезидентів

НБУ розширив можливості українських банків в отриманні «синтетичних» кредитів від нерезидентів

Мова йде про гривневі кредити, всі платежі по яким здійснюються виключно в іноземній валюті

НБУ розширив можливості українських банків в отриманні «синтетичних» кредитів від нерезидентів
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) розширив для уповноважених банків можливість залучати від нерезидентів так звані «синтетичні» кредити та позики в національній валюті – кредити й позики, фактичною валютою яких є гривня, а всі платежі між кредитором та позичальником здійснюються виключно в іноземній валюті, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначається, відповідна постанова НБУ № 12 від 15 лютого 2018 року набирає чинності з 16 лютого 2018 року.

Так, досі українські позичальники могли залучати такі кредити і позики лише за умови, що нерезидентом-кредитором є міжнародна фінансова організація (МФО), членом якої є Україна, або МФО, щодо якої Україна зобов’язалася забезпечувати правовий режим, який надається іншим МФО чи резидентам.

«Відтепер Національний банк надав можливості уповноваженим банкам-позичальникам залучати «синтетичні» кредити та позики в гривні від будь-яких нерезидентів-кредиторів, а не лише від МФО. При цьому трансграничні операції за такими кредитними договорами та договорами позики проводитимуться без реєстрації або індивідуальної ліцензії Національного банку України», – йдеться у повідомленні.

Так, отримані кошти українськи банки будуть використовувати для кредитування українських позичальників в гривні, в той же час уникаючи валютного ризику, оскільки валютний ризик буде нести нерезидент-кредитор українського банку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті