Близько 90% товарів на експорт оформлюються у режимі онлайн
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Близько 90% товарів на експорт оформлюються у режимі онлайн

Також запроваджено новий сервіс для декларантів – запит номеру справи онлайн

Близько 90% товарів на експорт оформлюються у режимі онлайн
Фото: Shutterstock
Фото: pixabay.com

Сьогодні 89% митних оформлень товарів на експорт вже здійснюється в режимі онлайн. На імпорт ця кількість дещо менша та складає 69%. Про це повідомив в.о. голови ДФС Мирослав Продан, передає прес-служба відомства.

«Ми доопрацювали програмний продукт, в якому сьогодні працюють митники та всі суміжні служби, які представлені та здійснюють контроль в пунктах пропуску. І сьогодні платник податків за допомогою відповідного програмного забезпечення може в режимі онлайн з телефону, планшету, чи іншого пристрою фактично здійснювати всі процеси митного оформлення не перебуваючи безпосередньо в пункті пропуску або на внутрішній митниці», – зазначив очільник ДФС.

Продан також розповів, що ДФС вже вирішила проблему, спричинену необхідністю надсилання платниками одних і тих самих сканованих документів кілька разів.

«Саме на це було найбільше нарікань з боку платників. Відтепер документ, який вже подавався в інформаційну систему в сканованому вигляді, надавати не потрібно – варто лише вказати код, номер, дату документа та номер справи, до якої прикріплявся цей документ, і він буде доступним в інформаційній системі для відповідних контролюючих органів», – повідомила прес-служба відомства.

Крім того, запроваджено новий сервіс для декларантів – запит номеру справи онлайн для тих підприємств, які не отримали повідомлення про перетин кордону. Цей сервіс необхідно використовувати при ввезенні товарів морським або повітряним транспортом, а також при внутрішньому залізничному транзиті.

Введено також і функцію подання заяви підприємством на здійснення митного оформлення в режимі онлайн на основі декларації, яка ще не подавалася до митного оформлення, однак відомості про товари та транспортні засоби вже відомі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті