Агентство Fitch змінило рейтинг Греції

Агентство Fitch змінило рейтинг Греції

Кредитний рейтинг в іноземній валюті було змінено з «В-» до «В»

Агентство Fitch змінило рейтинг Греції
фото з pixabay.com

Міжнародне агентство Fitch підвищило кредитний рейтинг Греції в іноземній валюті з рівня «В-» до «В». Про це йдеться на сайті агентства.

Агентство вважає, що стійкість загального державного боргу покращиться, чому посприяє стійкий ріст ВВП, зменшення політичних ризиків та додаткові фіскальні заходи, які мають вступити в силу до 2022 року.

Концесійний характер державного боргу Греції свідчить про те, що витрати на обслуговування державного боргу є низькими. Середній термін погашення боргу є сприятливим на 18 років.

Експерти з Fitch вважають, що Єврогрупа надасть Греції ще більше послаблення тягаря боргу цього року. Набір заходів із полегшення тягаря заборгованості буде направлено на те, щоб зберегти необхідність у валовому фінансуванні нижче 15% ВВП в середньостроковій перспективі та нижче 20% ВВП після цього. Це має на меті підтримувати стійкий держборг в довгостроковій перспективі та має підтримувати довіру до ринку.

В агентстві вважають, що Греція та її кредитори з офіційного сектору будуть налаштовані на гібридний «чистий» вихід з програми Європейського механізму стабілізації (ESM) обсягом у 86 млрд євро в серпні 2018 року.

Греція продовжує добиватись прогресу у відновленні регулярного випуску облігацій. Аналітики очікують, що уряд продовжить випуск боргових зобов’язань на ринку та буде використовуватиме виручку для подальшого розширення профілю погашення боргу  та створення значного депозитного буфера до закінчення програми МВФ.

З точки зору Fitch, політичний фон в країні став більш стабільним, а ризик того, що майбутній уряд порушить умови, шляхом скасування заходів, прийнятих в рамках програми, є більш обмеженим.

Як повідомлялось, з 2010 року, Греція отримує фінансову підтримку від структур ЄС та МВФ. Третій пакет допомоги обсягом у 86 млрд євро був узгоджений в 2015 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло