Міністр закордонних справ Німеччини назвав умову для послаблення санкцій проти РФ

Міністр закордонних справ Німеччини назвав умову для послаблення санкцій проти РФ

На його думку, чи не єдиним «реалістичним способом» припинити насильство в Україні є введення миротворчих сил на Донбас

Міністр закордонних справ Німеччини назвав умову для послаблення санкцій проти РФ
фото Shutterstock

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив, що на його думку, дещо пом’якшити санкції проти Росії можна буде після того, якщо на сході України завдяки введенню миротворців вдасться здійснити режим припинення вогню. Про це повідомляє Reuters.

Він вважає, що не «нереалістично» вимагати повного виконання Мінських домовленостей, не пропонуючи певного ослаблення санкцій натомість.

Габріель зазначив, що його позиція відрізняється від офіційної, що санкції можна буде частково зняти лише після повного виконання РФ Мінських домовленостей, але підкреслив, що в інтересах світу подолати нинішній глухий кут.

Повстання сепаратистів на сході України, яких підтримала Росія, призвели до загибелі 10 000 людей з 2014 року.

Поки Кремль заперечує свою участь та надання підтримки сепаратистам, США та ЄС ввели проти Росії санкції за підтримку повстанців та анексію українського Криму.

Голова МЗС Німеччина вважає введення миротворців ООН «одним з небагатьох реалістичних варіантів» для досягнення прогресу у припиненні насильства.

«Ми негайно потребуємо прогресу, тому що світ стає все більш небезпечним», – сказав Габріель.

Як повідомлялось, на початку року очільник МЗС Німеччини під час зустрічі із своїм українським колегою, Павлом Клімкіним, заявив, що ФРН продовжуватиме активно підтримувати ідею введення миротворчої місії ООН на окуповані території. На його думку, мандат миротворчої місії має поширюватись на всю окуповану територію, а її учасники мають бути озброєні.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що зустріч міністрів закордонних справ країн «нормандського формату» на полях 54-ої Мюнхенської конференції з питань безпеки переноситься, хоча мала відбутись 16 лютого.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло