Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
ЄС втомився від української корупції: закрито проект з модернізації шести КПП на кордоні з ЄС

ЄС втомився від української корупції: закрито проект з модернізації шести КПП на кордоні з ЄС

Євросоюз виділив 36 млн на те, щоб осучаснити КПП і пришвидшити їх пропускну здатність

ЄС втомився від української корупції: закрито проект з модернізації шести КПП на кордоні з ЄС
фото Shutterstock

Євросоюз закриває проект з будівництва та модернізації прикордонних контрольно-пропускних пунктів (КПП) з Україною. Причиною закриття стали надто слабкі зусилля Києва в проведенні необхідних реформ, пише Reuters.

Проект було започатковано у 2014 році. Його призначення – надати Україні допомогу в інтеграції її економіки з сусідніми країнами – Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією. На осучаснених КПП термін перетину кордонів мав значно скорочуватися, а митні процедури – пришвидшуватися.

Проте під час реалізації проекту на заваді стала українська корупційна складова, спостерігалися затримки і перевитрата коштів за участю місцевих чиновників і підрядників, зазначає видання.

Станом на кінець 2017 року жоден із шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування в розмірі $36 млн на їх реалізацію.

«Оцінивши поточний стан, ми дійшли висновку, що проекти не можуть бути доопрацьовані вчасно. Наразі шість проектів закриваються, а невитрачені гроші будуть відшкодовані», – заявив виданню представник Євросоюзу.

Євродипломати, які займаються розвитком відносин з Україною, зазначають, що з боку країни спостерігається певна «втома», існує невдоволення відсутністю реформ, особливо щодо боротьби з корупцією.

Державна фіскальна служба (ДФС) заявила, що реалізація проектів затягується через зміну персоналу. Для схвалення і укладення контрактів необхідно більше часу, заявили в ДФС.

При цьому один зі співробітників ДФС ще 12 березня 2017 року у внутрішньому листуванні стверджував: «Проекти не зможуть бути реалізовані відповідно до графіка, що в найближчому майбутньому призведе до їх провалу».

Зазначається, що Адміністрація президента Петра Порошенка не відповіла на прохання прокоментувати рішення ЄС про закриття проектів, а також його наслідки для іміджу України за кордоном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті