Голова МЗС Люксембургу: політика Угорщини може коштувати їй членства в ЄС

Голова МЗС Люксембургу: політика Угорщини може коштувати їй членства в ЄС

Заборона організацій, які займаються тими, хто шукає притулку, є кроком неприйнятним для демократичного ЄС

Голова МЗС Люксембургу: політика Угорщини може коштувати їй членства в ЄС
фото з pixabay.com

Політика угорської влади може коштувати країні членства в ЄС. Про це заявив голова МЗС Люксембургу Жан Ассельборн, якого його угорський колега нещодавно назвав «ідіотом», передає Magyar Nemzet.

Скандал між ЄС та Угорщиною розпочався після того, як Ассельборн розкритикував угорську ініціативу, що має на меті заборонити неурядові організації, які підтримують міграцію. На його думку, ЄС у відповідь на дії Угорщини мав би позбавити країну голосу в Раді Європи.

Ассельборн під час інтерв’ю підкреслив, що не має ненависті до Угорщини, до голови МЗС країни Пітера Сійярто, прем’єр-міністра Віктора Орбана, але вважає, що «такі методи існують лише в авторитарних системах та кидають виклик демократичному Європейському союзу».

«Угорський народ повинен розуміти, що їх влада робить те, що може коштувати країні членства в ЄС. Мені було б шкода, якби це трапилось. Я пам’ятаю, скільки угорців приїхали в 1956 році в Люксембург, тому що їм довелося втікати», – сказав він.

На питання щодо того, що не можна «вигнати» країну з ЄС, Ассельборн відповів, що цього не можна зробити з юридичного погляду. «…Але якщо країна рухається в цьому напрямку, який не відповідає духу ЄС, усій організації, то все скінчено. Йдеться не лише про контракти, але й про те, щоб бути членом спільноти. Або ви приймаєте правила, або ні… Я не хочу нападати на чиюсь політику. Але хочу звернути увагу на небезпеку. Я працюю міністром закордонних справ протягом 14 років, але Євросоюзу ще ніколи не доводилося захищати свої власні принципи. Ми на дуже небезпечному шляху», – зазначив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло