Єврокомісія оштрафувала 7 компаній за участь у картельній змові
Компанії будуть змушені виплатити 546 млн євро штрафу

Єврокомісія оштрафувала сім компаній на загальну суму 546 млн євро за участь у трьох різних картельних змовах у сфері морських перевезень автомобілів і поставки автозапчастин, повідомляється на сайті європейського регулятора.
«Збільшуючи вартість автозапчастин або вартість доставки автомобілів, картелі зрештою шкодять європейським споживачам і негативно впливають на конкурентоздатність європейського автомобільного сектору, в якому працює близько 12 млн людей по всьому ЄС», – сказала єврокомісар із конкуренції Маргрете Вестагер.
Єврокомісія встановила, що чилійський морський перевізник CSAV, японські перевізники K Line, MOL і NYK, а також норвезько-шведський перевізник WWL-EUKOR брали участь у картельній змові, яка стосувалася морських перевезень автомобілів. На компанії накладено спільний штраф у розмірі 395 млн євро.
За даними ЄК, у період з 2006 по 2012 рік ці компанії координували свої дії, зокрема узгоджували ціни й розподіляли між собою клієнтів.
У другому рішенні Єврокомісія встановила, що компанії Bosch (Німеччина), Denso і NGK (обидві Японія) брали участь у змові щодо постачання свічок запалювання автовиробникам у ЄС, і наклала на них штраф у розмірі 76 млн євро. Їх також викрили в координації дій на ринку в період з 2000 по 2011 рік, включаючи змову щодо цін і розподілу між собою основних покупців, щоб «зберегти наявний статус-кво на ринку свічок запалювання».
Третє розслідування ЄК стосується ринку гальмівних систем: тут виявлено дві картельні змови в 2007 і 2011 роках. Одна з них пов’язана з поставками гідравлічних гальмівних систем (HBS), у змову входили компанії TRW, Bosch і Continental (Німеччина).
Друга змова стосувалася поставки електронних гальмівних систем (EBS), входили компанії Bosch і Continental. Загалом на учасників наклали штрафи в розмірі 75 млн євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].