Російські дипломати намагалися вивезти з Аргентини 400 кг кокаїну

Російські дипломати намагалися вивезти з Аргентини 400 кг кокаїну

Це перша доведена участь дипломатів РФ у контрабанді наркотиків

Російські дипломати намагалися вивезти з Аргентини 400 кг кокаїну
фото clarin.com

В Аргентині правоохоронці виявили у дипломатичній пошті посольства Росії близько 400 кг кокаїну, упакованого для доправлення в Росію. Про це передає місцеве видання Clarin.

Наркотики були упаковані у 12 валіз, які призначалися для перевезення в Росію під виглядом дипломатичної пошти.

Аргентинська поліція затримала п'ять співробітників посольства за підозрою у незаконному обігу наркотичних засобів.

Розслідування цієї справи тривало понад рік і розпочалося ще в грудні 2016 року. За однією з версій, контрабанда повинна була відправитися на територію РФ до чемпіонату світу з футболу. Якби весь товар потрапив до РФ якраз до початку ЧС, вигода від продажу в рази перевищила б витрати і собівартість.

Про це стало відомо тільки зараз, оскільки інформація була засекречена.

Російські дипломати намагалися вивезти з Аргентини 400 кг кокаїну
clarin.com

21 лютого в міжнародному аеропорту Есейра у Буенос-Айресі затримали аргентинського поліцейського Івана Близнюка, якого запідозрили в причетності до створення каналу постачання кокаїну в Росію.

За даними видання, син російських емігрантів Іван Близнюк раніше навчався і працював в Петербурзі і Москві на лінгвіста. Завдяки знанню мови він виступав «сполучною ланкою» аргентинської поліції з МВС Росії. У своїх соцмережах Близнюк говорив про зв'язки в дипломатичних колах, в тому числі з Росією. У квартирі поліцейського знайшли долари, євро і коштовності.

У ході розслідування спецслужби провели контрольовану поставку, замінивши наркотик на борошно, встановивши на валізи GPS і відправивши їх диппоштою до Росії. Затримали чотирьох підозрюваних, імена яких поки не розголошувалися: ймовірно, мова йде про чотирьох дипломатів і водія.

Передбачається, що канал поставок діяв між Москвою і Буенос-Айресом.

По суті, це перший підтверджений факт участі дипломатів Російської Федерації в обороті такого обсягу наркотичних речовин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті