Міністр закордонних справ Британії: ми знаємо, як Росія захопила Крим
Борис Джонсон закликав світову спільноту «рішуче виступити проти Росії»

Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон опублікував статтю, в якій розповів про захоплення Росією українського Криму та перекроювання європейських кордонів.
У ніч на 22 лютого 2014 року найвпливовіші люди Росії зібралися в Кремлі і вирішили захопити український Крим.
Згодом вони розпочали роботу над тим, щоб процес виглядав легітимним, зокрема і шляхом проведення фальшивого референдуму. Однак саме нічна зустріч президента РФ Владіміра Путіна та його силовиків остаточно вирішила долю Криму.
«Ми це знаємо, тому що Путін так сказав. У документальному фільмі, який транслювали в 2015-му, російський президент розповів про послідовність подій», – пише Джонсон.
Він прийняв рішення захопити Крим під час цієї зустрічі в Кремлі за три тижні до фіктивного референдуму. Всі твердження, що він діяв, щоб захистити жителів регіону або відстоювати їх бажання, були брехливими.
Таким чином, Росія захопила 10 000 кв. миль території України та порушила перший принцип міжнародного права – країни не можуть забирати території або змінювати кордони силою.
Путін формально анексував Крим 18 березня 2014 року.
«Через 4 роки ми повинні пригадати жахливість цього вчинку та подвоїти рішучість щодо захисту наших цінностей та підтримки міжнародного права. Такого не було з 1945 року», – підкреслив міністр.
Захоплення Росією Криму стало першим випадком силової анексії в Європі та першою спробою змінити європейські кордони з тих часів.
Під час реалізації цього процесу Росія порушила так багато міжнародних угод, що їх важко навіть перерахувати. Для прикладу, Путін знехтував статею 2 Статуту ООН, Гельсінським заключним актом та Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ.
А після приєднання Криму до РФ Путін пішов ще далі, розпалюючи вогонь конфлікту на сході України. І до сьогодні Росія продовжує вводити туди свої війська й техніку та підтримувати конфлікт, в результаті якого загинуло вже понад 10 000 осіб.
Однією з жертв трагедії став рейс МН17, коли ракета, запущена з території, підконтрольної російським бойовикам, збила в небі пасажирський лайнер. В результаті цього загинуло 298 людей, серед яких було 10 громадян Великобританії.
Тоді ж з Криму надходять повідомлення щодо порушення прав корінного татарського населення та гноблення тих, хто виступає проти анексії Криму. Незважаючи на неодноразові заклики Генеральної Асамблеї ООН, Росія відмовилась надати міжнародним спостерігачам-правозахисникам можливість в’їзду на півострів.
«Насамкінець зазначу, чому настільки важливим є дотримання принципу «держави не мають силою змінювати кордони або захоплювати територію. Від того, чи буде світ дотримуватись цього принципу, залежить безпека кожної нації. Саме тому Крим має значення для всіх нас», – підсумував Джонсон.
Він також звернувся до світової спільноти із закликом «рішуче виступити проти Росії». Міністр мав на увазі підтримання санкцій проти РФ доти, доки регіон залишатиметься під контролем Кремля.
Великобританія та Росія як постійні члени Радбезу ООН несуть особливу спільну відповідальність за дотримання міжнародного миру та безпеки. Девізом у відносинах з РФ має звучати «співпрацювати, але бути пильними», наголосив Джонсон.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].