Росія ветувала резолюцію ООН, яка мала припинити постачання Іраном зброї до Ємену

Росія ветувала резолюцію ООН, яка мала припинити постачання Іраном зброї до Ємену

Російська сторона не підтримала резолюцію, навіть після поступок, на які пішла Великобританія

Росія ветувала резолюцію ООН, яка мала припинити постачання Іраном зброї до Ємену
фото з www.un.org

Росія ветувала розроблену Великобританією резолюцію, яка мала на меті запобігти порушенням ембарго ООН на постачання зброї до Ємену з Ірану. Про це повідомляє AP.

Під час голосування 11 країн висловилися «за», Росія та Болівія – «проти», Китай та Казахстан – «утрималися».

У доповіді Великобританії йшлося про те, що Іран порушив встановлене у 2015 році ембарго на постачання зброї до Ємену, оскільки країні не вдалося «вжити необхідних заходів» для запобігання прямим або непрямим поставкам ракет та безпілотників повстанцам-хуситам.

 Для того, щоб отримати підтримку Росії, Британія спочатку відмовилася від осуду Ірану в тексті резолюції. А під час переговорів в останні хвилини вона також скасувала обіцянку ужити «додаткових заходів» проти порушників ембарго та пом’якшила риторику.

Але російський посол в ООН Василь Небензя залишився незадоволеним.

Він звинуватив британську сторону в тому, що вона «сіє розбрат», висуваючи резолюцію, коли знає, що її ветуватимуть. На його думку, прийняття резолюції матиме «небезпечні, дестабілізуючи наслідки» в Ємені та в регіоні.

«Це неминуче призведе до загострення регіональної напруженості і призведе до конфліктів між ключовими регіональними гравцями», – зазначив Небензя та попередив про «серйозну небезпеку гри з геополітичними картами» та протидію відносинам на Близькому Сході між сунітами та шиїтами.

У Ємені, найбіднішій арабській країні з населенням у 26 млн людей, війна розпочалася в 2014 році, коли повстанці-хусити захопили столицю Сану та змусили міжнародно визнану владу тікати та звертатися за підтримкою до сусідніх країн Перської затоки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло