Єврокомісія зобов’язала соцмережі видаляти терористичний контент протягом години
Якщо Facebook чи Twitter не покажуть прогресу в цій сфері, вимога буде прийнята у вигляді закону

Єврокомісія звернулася до великих медіа-платформ, таких як Facebook, Twitter, YouTube, з вимогою видаляти терористичний контент не більше ніж за годину після того, як вони отримають відповідне повідомлення від поліції чи Європолу. Про це повідомляється в офіційній заяві Єврокомісії, на яку посилається NewEurope.
Цією ініціативою Єврокомісія розпочинає масштабну антитерористичну онлайн-операцію.
Віце-президент ЄС Андрус Ансіп, що відповідає за єдиний цифровий ринок, поклав на соцмережі відповідальність за безпеку їх користувачів. І хоча зараз у мережах знищується багато незаконного терористичного контенту, реакція має бути швидшою, зазначив він.
Єврокомісія прийняла рішення про термінове видалення забороненого контенту під тиском кількох національних урядів, які стоять на позиції, що інтернет-компанії повинні нести юридичну відповідальність за інформацію, яка з'являється на їх платформах.
Також компаніям рекомендується обмінюватися один з одним та з поліцією інформацією, яка грає важливу роль у забезпеченні безпеки чи відверненні загроз.
Зазначається, що вимога про видалення інформації за 1 годину поки що не носить обов’язковий характер, але вона буде прийнята на законодавчому рівні, якщо інтернет-платформи не досягнуть протягом найближчого часу суттєвих зрушень у контролі за контентом.
Як повідомлялося, у США хочуть прирівняти соцмережі до ЗМІ, щоб протистояти поширенню російської пропаганди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].