В США хочуть прирівняти соцмережі до ЗМІ, щоб протистояти поширенню російської пропаганди

В США хочуть прирівняти соцмережі до ЗМІ, щоб протистояти поширенню російської пропаганди

Facebook, Twitter і Google розповіли в сенаті про російських тролів

В США хочуть прирівняти соцмережі до ЗМІ, щоб протистояти поширенню російської пропаганди
фото Shutterstock

Законодавці в США хочуть прийняти нові правила для американських соцмереж, серед варіантів – прирівнювання найбільших соцмереж до ЗМІ, повідомляє BBC.

Сенатори вважають, що зміни необхідні, щоб захистити американців від поширення в інтернеті та соцмережах пропаганди та дезінформації.

Напередодні адвокати компаній Facebook, Twitter і Google дали свідчення представникам сенатського підкомітету з проблем злочинності та тероризму, який розслідує російське втручання в американські президентські вибори в США в 2016 році.

Слухання триватимуть два дні. Представники інтернет-компаній відповідали на питання сенаторів про те, чому під час президентських виборів вони не помітили або не відреагували на організовану на російські гроші пропагандистську кампанію.

«Зараз ми бачимо, що повинні були поглянути на це пильніше і ширше, – визнав на слуханнях головний юрисконсульт Facebook Колін Стретч. – Були сигнали, які ми пропустили».

«Я визнаю, що ви вживаєте заходів, але думаю, що цього недостатньо», – відповіла на це сенатор-демократ Емі Клобушар. Вона пропонує схвалити законопроект, згідно з яким соцмережі повинні підкорятися тим же правилам, що і газети, радіо чи телебачення.

Нагадаємо, компанія Facebook повідомила, що 126 млн американців з 2015 року бачили контент, розміщений в інтересах Росії.

Компанія Twitter повідомляє, що їй вдалося виявити не менше 36 тисяч російських ботів, які поширювали 1,4 млн автоматичних твітів, пов'язаних з президентськими виборами в США, які користувачі бачили не менше 288 мільйонів разів.

Google повідомив, що російські тролі розмістили понад тисячу політично ангажованих відеокліпів на YouTube, використовуючи 18 різних каналів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло