Казахстан підписав Договір про заборону ядерної зброї

Казахстан підписав Договір про заборону ядерної зброї

Девʼять країн, які мають найбільшу кількість ядерної зброї, досі ігнорують цей договір

Казахстан підписав Договір про заборону ядерної зброї
фото Shutterstock

Казахстан офіційно підписав Договір про заборону ядерної зброї, ця подія відбулася саме в річницю вступу країни в ООН, зазначається на сайті МЗС Казахстану. Договір був підписаний постійним представником Казахстану при ООН Кайратом Умаровим.

Зазначається, що основні положення відповідають принциповій позиції Казахстану, який пройшов значний шлях від володаря четвертого в світі ядерного арсеналу до країни-лідера в сфері ядерного роззброєння і нерозповсюдження.

Це стало можливим завдяки рішенням щодо закриття другого найбільшого ядерного полігону на планеті і відмови від ядерної спадщини Холодної війни, йдеться в повідомленні.

В ході тематичного засідання високого рівня Ради Безпеки ООН на тему «Нерозповсюдження зброї масового знищення: заходи довіри», організованого казахстанським головуванням 18 січня цього року, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв закликав всіх до побудови світу без ядерної зброї до 2045 року – 100-річного ювілею ООН.

 «Сила не в ядерних бомбах і ракетах. Справжнім захистом є довіра світової спільноти», – заявив президент.

«Саме найбільші ядерні держави повинні показати приклад скорочення зброї масового знищення. Якщо великі ядерні держави наполягатимуть на збереженні свого ядерного статусу і будуть вдосконалювати свої озброєння, при цьому забороняючи розробляти ядерну зброю іншим країнам, це не призведе до позитивних результатів», – заявив Назарбаєв.

Договір про заборону ядерної зброї прийнятий 7 липня 2017 року за підтримки 122 країн-членів ООН. Однак дев'ять держав, які де-факто і де-юре володіють ядерною зброєю, і їх союзники бойкотували ці переговори.

На сьогодні Договір підписали 56 держав. Казахстан став 57 державою-підписантом.

Нагадаємо, 1 березня президент Владімір Путін похизувався, що Росія створила крилату ракету з надпотужною ядерною установкою, підводний безпілотник та нову лазерну зброю, «про яку мріє решта світу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті