«Суворий Дональд»: Трамп погрожує ввести мито на імпорт автомобілів із Європи

«Суворий Дональд»: Трамп погрожує ввести мито на імпорт автомобілів із Європи

Президент США оголосив, що має контрзаходи поти нових тарифів, якими йому пригрозив ЄС

«Суворий Дональд»: Трамп погрожує ввести мито на імпорт автомобілів із Європи
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп заявив, що впровадить новий податок на імпорт європейських автомобілів якщо ЄС здійснюватиме кроки у відповідь на запропоновані ним мита на імпорт сталі та алюмінію. Про це повідомляє CNN.

Перед цим Трамп оголосив про своє рішення вести 25% мито на імпорт сталі та 10% – на алюміній, що на його думку, сприятиме посиленню цих галузей всередині країни.

Таке оголошення президента США викликало шквал обурення серед міжнародних торгових партнерів, деякі заявили, що план Трампа може спровокувати початок торгової війни.

Представники ЄС повідомили, що застосують контрзаходи, зокрема завдяки введенню тарифів на товари з Америки, такі як мотоцикли Harley-Davidson, віскі та джинси Levi`s.

Трамп не забарився з відповіддю.

«Якщо ЄС хоче ще збільшити і без того високі тарифи та бар’єри для американських компаній, які мають там свій бізнес, ми просто застосуємо податок на їх автомобілі, які до цього вільно входили в США… Вони роблять неможливим продаж наших авто там (в Європі)».

За даними Європейської асоціації автовиробників, у 2016 році США імпортували більше 1,2 млн європейських автомобілів таких брендів, як BMW та Volkswagen.

Крім того, Трамп зазначив, що торгові війни це «добре» та «в них легко перемогти».

Міністр торгівлі США Вілбур Росс підтримав план американського президента та сказав, що вплив впровадження нових мит на економіку США є «нісенітницею».

«США мають щорічний торговий дефіцит у розмірі $800 млрд через дуже дурні торгові угоди та політику. Наші робочі місця та багатство йдуть до інших країн, які роками нами користуються. Вони сміються над тим, якими дурнями були наші лідери. Більше такого не буде!» – написав Трамп.

Нагадаємо: на початку місяця президент Трамп оголосив про свої наміри ввести високі тарифи на імпортну сталь та алюміній, щоб захистити американських виробників, водночас ризикуючи контрзаходами торгових партнерів, таких як Китай, Європа та сусідня Канада.  

Торгова напруга між Китаєм та США зросла з того часу, як президентом у 2017 році став Дональд Трамп. Втім наприкінці лютого Пекін пішов на поступки та скасував антидемпінгові та антисубсидіарні мита на ввіз курчат бройлерів із США, введення яких у 2010 році призвело до багаторічного конфлікту між найбільшими економіками світу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло