Іран пригрозив відновити виробництво високозбагаченого урану

Іран пригрозив відновити виробництво високозбагаченого урану

Це може стати відповіддю Тегерана на вихід США з ядерної угоди

Іран пригрозив відновити виробництво високозбагаченого урану
фото Shutterstock

Іран може менше ніж за 48 годин відновити виробництво збагаченого до 20% урану, якщо Сполучені Штати вирішать вийти з іранської ядерної угоди 2015 року. Про це заявив заступник керівника Організації з атомної енергетики Ірану Бехруз Камальванді, передає DW.

Для виробництва ядерного озброєння необхідний 80–90%-й уран.

Згідно з умовами попередньої ядерної угоди, яку Іран підписав з шістьма світовими державами (США, Росією, Китаєм, Німеччиною, Францією та Британією), Тегеран знизив рівень збагачення половини запасів сировини до 5%, які можуть бути використані на АЕС. Другу половину було конвертовано в оксид урану.

Нагадаємо: на початку року президент США Дональд Трамп вимагав внести значні зміни в договір, або ж Сполучені Штати з нього вийдуть.

Адміністрація Трампа вважає, що в першу чергу влада Ірану має надати можливість міжнародним інспекторам оглянути всі об’єкти, які вважатимуть за потрібне. Також має бути гарантовано, що Тегеран не зможе в подальшому мати ядерну зброю.

Трамп продовжив режим заморожування санкцій щодо Ірану, втім, у Білому домі наголосили, що це робиться востаннє.

Іран у свою чергу заявив, що вийде з угоди, якщо не отримуватиме від неї економічної вигоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло