Іран пригрозив відновити виробництво високозбагаченого урану
Це може стати відповіддю Тегерана на вихід США з ядерної угоди

Іран може менше ніж за 48 годин відновити виробництво збагаченого до 20% урану, якщо Сполучені Штати вирішать вийти з іранської ядерної угоди 2015 року. Про це заявив заступник керівника Організації з атомної енергетики Ірану Бехруз Камальванді, передає DW.
Для виробництва ядерного озброєння необхідний 80–90%-й уран.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Згідно з умовами попередньої ядерної угоди, яку Іран підписав з шістьма світовими державами (США, Росією, Китаєм, Німеччиною, Францією та Британією), Тегеран знизив рівень збагачення половини запасів сировини до 5%, які можуть бути використані на АЕС. Другу половину було конвертовано в оксид урану.
Нагадаємо: на початку року президент США Дональд Трамп вимагав внести значні зміни в договір, або ж Сполучені Штати з нього вийдуть.
Адміністрація Трампа вважає, що в першу чергу влада Ірану має надати можливість міжнародним інспекторам оглянути всі об’єкти, які вважатимуть за потрібне. Також має бути гарантовано, що Тегеран не зможе в подальшому мати ядерну зброю.
Трамп продовжив режим заморожування санкцій щодо Ірану, втім, у Білому домі наголосили, що це робиться востаннє.
Іран у свою чергу заявив, що вийде з угоди, якщо не отримуватиме від неї економічної вигоди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.