Інвестиції українського населення в будівництво зросли на 9% за минулий рік

Інвестиції українського населення в будівництво зросли на 9% за минулий рік

Населення вклало в будівництво житла близько 32,3 млрд грн

Інвестиції українського населення в будівництво зросли на 9% за минулий рік
Фото: Shutterstock

Населення України протягом 2017 року вклало в будівництво житла близько 32,3 млрд грн. Протягом 2016 року цей показник складав на 9% менше29,12 млрд грн. Про це повідомляє державна служба статистики.

Mind у лютому повідомляв, що протягом 2017 року в Україні прийнято в експлуатацію 10,2 млн кв. м загальної площі житла, що на 9% більше порівняно з 2016 роком.

Мінрегіон активно працює над низкою ініціатив для покращення житлових умов та придбання житла. Зокрема, це можливість введення державного лізингового та орендного житла, реконструкція кварталів застарілого житлового фонду, модернізація державних житлових програм.

Загалом протягом 2017 року було введено в експлуатацію 125 610 квартир. Середній розмір однієї квартири склав 78,6 кв. м.

Зокрема, у Києві за минулий рік кількість угод купівлі-продажу на ринку житлової нерухомості зросла на 8%, до 31 389, порівняно з 2016 роком.

Заступник керівника Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник зазначив, що зростання купівлі нерухомості пов'язане з відсутністю варіантів вкладення коштів населення: воно не довіряє іншим інструментам, наприклад, інституту депозитів чи фондовому ринку. Більш простим способом вкладення заощаджень є квартири.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті