Євросоюз планує надати близько $20 млн в рамках проекту Gо Highway

Євросоюз планує надати близько $20 млн в рамках проекту Gо Highway

Загальний кошторис проекту складає понад $2,4 млрд, частину з яких Україна планує отримати від ЄС

Євросоюз планує надати близько $20 млн в рамках проекту Gо Highway
Фото: Shutterstock

Європейський союз планує надати Україні невеличкий грант приблизно на $20 млн в рамках проекту Gо Highway – на будівництво  об'їзду Тернополя, повідомляє РБК-Україна із посиланням на в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг («Укравтодор») Славоміра Новака.

«ЄС запропонував надати нам вже в цьому році невеликий грант в розмірі близько 20 мільйонів євро на будівництво об'їзду Тернополя. Проект вже узгоджений. Тобто перший крок в рамках реалізації проекту Gо Highway вже зроблений. Але нам необхідно набагато більше фінансування для цієї дороги, і в Єврокомісії це прекрасно розуміють», – зазначив Новак.

Водночас, щодо фінансування цього проекту з боку України, він зазначив, що у поточному році передбачено 5 окремих бюджетних програм з окремим фінансуванням на 7 млрд грн і, – «Перша – це проект Gо Highway, на який планується виділити 4 млрд грн і в рамках якого ми повинні практично повністю відремонтувати дорогу від Львова до Умані».

Друга фінансова програма, за його словами, дозволить продовжити ремонт дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський, на який буде виділено 2 млрд грн. «Ці кошти будуть спрямовані на завершення будівництва обходу навколо міста Лубни на Полтавщині і закінчення ремонту на ділянці Харків – Слов'янськ в Харківській областях», – пояснив Новак.

Крім того, наступна, третя програма бюджетного фінансування передбачає здійснення ремонту дороги Р-46 Харків-Охтирка в Харківській і Сумській областях, в рамках якої заплановано виділення 1 млрд грн. «Цю дорогу ми повинні повністю відремонтувати цього року», – заявив Новак.

Також ще 2 млрд грн планується витратити на ремонт дороги Н-31 Дніпро-Решетилівка в Дніпропетровській і Полтавській областях, що передбачено четвертою бюджетною програмою.

«П'ята – окрема бюджетна програма ремонту дороги Н-03 Чернівці – Хмельницький – Житомир, на яку передбачено 1 млрд грн. Таким чином, протягом року буде здійснюватися ремонт головних коридорів по маршрутним принципом», – підкреслив в.о. голови «Укравтодору».

Крім того, він зазначив, що Кабінет міністрів вже затвердив 5 програм ремонту та будівництва доріг на цей рік, основна з них передбачає бюджет 6,6 млрд грн. «В її основі – продовження ремонтних робіт по всій країні на ділянках доріг, які ми почали ремонтувати у 2017 році. Всі ремонти здійснюються за маршрутним принципом», – сказав експерт.

Як писав Mind, новий транспортний коридор в рамках проекту Gо Highway, протяжністю 1746 км коштуватиме близько $2,4 млрд, він буде завершений протягом трьох років. Водночас фінанси на новий транспортний коридор у межах Шовкового шляху надасть Україна разом з ЄС.

Нагадаємо, з 1 січня в межах децентралізації доріг 123 105 км доріг місцевого значення передано до відповідальності місцевої влади.

Наразі «Укравтодор» відповідає за 46 985 км доріг міжнародного та національного значення.

Так, на початку січня 2018 року Кабмін затвердив план робіт для «Укравтодору» на поточний рік

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті