Трамп може відтермінувати на місяць загороджувальні мита на метали для Мексики та Канади
Умовою відстрочки Трамп називає перегляд умов Північноамериканської угоди про вільну торгівлю NAFTA

Мексика та Канада можуть отримати 30-денну відстрочку при введенні загороджувальних мит на ввезення до США алюмінію й сталі, повідомляє interfax із посиланям на The Washington Post. Однак, продовження відстрочки Трамп пов'язує з просуванням переговорів щодо перегляду умов угоди про вільну торгівлю NAFTA
Один з варіантів запровадження тотальних мит на ввезення до США алюмінію й сталі передбачає місячну відстрочку для продукції з Канади та Мексики, яка у майбутньому може бути продовжена, посилається на власні джерела The Washington Post. Президент Дональд Трамп може підписати розпорядження про введення мит вже 8 березня, на зустрічі з представниками профспілок робітників сталеливарної промисловості, уточнює видання.
За задумом адміністрації, продовження мораторію на мита може бути пов'язане з просуванням переговорів стосовно північноамериканської угоди про вільну торгівлю (NAFTA), проте робота над документом ще триває і його фінальний варіант ще не готовий.
Про плани ввести 10-відсоткові мита на імпорт алюмінію та 25-відсоткові мита на сталь адміністрація Трампа заявила 1 березня. «Ми встановимо мита на ввезення сталі та алюмінію. Десь на наступному тижні я підпишу відповідний указ, і ви вперше за довгий час отримаєте захист», – сказав тоді американський президент.
Пізніше він уточнив, що мита на алюміній та сталь для Канади й Мексики будуть скасовані у разі, якщо буде підписано «нову та чесну» Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (NAFTA). «Угода про Північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA), яка зараз обговорюється, була поганою угодою для США. Мита на сталь і алюміній будуть скасовані, тільки якщо буде підписано нову і справедливу угоду», – пояснив Трамп.
Рішення про запровадження мит викликало бурхливі дебати як у таборі демократів – політичних супротивників Трампа, так і в стані республіканців, від яких він балотувався на виборах. Багато критиків вважають, що протекціоністські заходи можуть стати початком торговельної війни, що в кінцевому підсумку призведе до втрат для американської економіки.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо назвав неприйнятними плани щодо підвищення мит на сталь і алюміній. В Євросоюзі заявили, що мають намір домогтися для себе винятків з митних мит на сталь і алюміній, які мають намір ввести США.
Крім того, Євросоюз погрожує звернутися до СОТ для пошуку правомірності дій американського президента, а також підвищити митні збори на таку продукцію із США, як арахісове масло, апельсиновий сік та журавлину.
Також стало відомо, що головний економічний радник президента США Дональда Трампа, Гері Кон, оголосив, що йде з посади через те, що йому не вдалося відмовити голову держави від планів на підвищення тарифів на імпорт сталі та алюмінію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].