Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Стало відомо, які заходи введе ЄС проти США у відповідь на підняття тарифів на сталь і алюміній

Стало відомо, які заходи введе ЄС проти США у відповідь на підняття тарифів на сталь і алюміній

ЄС погрожує звернутися в СОТ для пошуку правомірності дій американського президента

Стало відомо, які заходи введе ЄС проти США у відповідь на підняття тарифів на сталь і алюміній
Facebook Cecilia Malmström

Євросоюз може підвищити митні збори на таку продукцію із США, як арахісове масло, апельсиновий сік і журавлина в рамках заходів у відповідь на ініціативу президента США Дональда Трампа підвищити тарифи на ввезення сталі й алюмінію, повідомляє CNBC.

Виступаючи на прес-конференції в Брюсселі, Сесілія Мальмстрьом, єврокомісар з торгівлі, заявила, що ЄС розгляне справу в СОТ і координуватиме свої дії з іншими торговими партнерами, які також виступають проти нових тарифів.

За її словами, Єврокомісія підготувала попередній список американських продуктів, на які буде підвищено мито при ввезенні в ЄС. Цей список ще не оприлюднений, але, згідно з витоками в ЗМІ, нове підвищення тарифів з боку ЄС може скласти 2,83 млрд євро ($3,52 млрд). У список входять сталь, промислова та сільськогосподарська продукція.

«До списку включені певні типи кондитерської продукції та інші предмети, такі як арахісове масло, журавлина, апельсиновий сік і т. д», – сказала вона, додавши, що дуже скоро список буде опублікований.

«Вже в найближчі дні ми дізнаємося, чи підпише Трамп рішення щодо введення нових тарифів. Він керується якоюсь секцією 232 і турботою про національну безпеку. Але це дуже дивне виправдання, тому що ми не бачимо, яку ми, Євросоюз і партнери по НАТО, можемо становити національну загрозу», – сказала Мальмстрьом.

«Насправді з боку США на першому місці економічні розрахунки, а не національна безпека. Тоді ми залишаємо за собою право звернутися до СОТ», – додала вона.

Нагадаємо: 1 березня Трамп оголосив про те, що США запровадить ввізні мита на сталь у розмірі 25% і на алюміній 10%. За словами Трампа, вони вводяться для підтримки американських виробників сталі і будуть діяти довго. Трамп також пригрозив ЄС додатковими митами, зокрема на ввезення європейських автомобілів, якщо блок введе заходи у відповідь.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті