Без США: підписано угоду про Транстихоокеанське партнерство
Внутрішній ринок країн-партнерів налічує близько 480 млн людей

Після виходу Сполучених Штатів з угоди про Транстихоокеанське партнерство (ТТП, Trans-Pacific Partnership – TPP) 11 країн-учасниць партнерства підписали угоду CPTPP (Comprehensive and Progressive Trans Pacific Partnership), що означає Угода про всеосяжне та поглиблене транстихоокеанське партнерство. Церемонія підписання відбулася в четвер, 8 березня, в Чилі. Про це повідомляє DW, зсилаючись на інформагенцію dpa.
За словами міністра закордонних справ Чилі Еральдо Муньйоса, ця угода – «важливий жест проти протекціоністського тиску».
Документ підписали представники Австралії, Брунею, В'єтнаму, Канади, Малайзії, Мексики, Нової Зеландії, Перу, Сінгапуру, Чилі та Японії. На ці країни припадає близько 13,5% світової економіки або $10 трлн у перерахунку. Внутрішній ринок налічує близько 480 млн людей.
Угода про транстихоокеанське партнерство передбачала створення найбільшої у світі зони вільної торгівлі з населенням близько 800 мільйонів людей. Президент США Дональд Трамп у січні 2017 року підписав указ про вихід Сполучених Штатів Америки з ТТП. Це було однією з його передвиборних обіцянок. Після виходу США з Угоди про транстихоокеанське партнерство інші 11 країн-учасниць продовжили переговори.
Нагадаємо, у січні Трамп повідомив, що заблокує прийняття пакту 12 націй, щоб захистити робочі місця американців. Міністри інших 11 країн тоді зустрілись у В’єтнамі щоб реанімувати угоду. Також було зазначено, що США можуть повернутись до партнерства у будь-який час.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].