Захворіло у світі
13,494,771
Померло у світі
582,547
Вилікувалось у світі
7,522,147
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Незаконно з банку «Демарк» було виведено 1,3 млрд грн – ФГВФО

Незаконно з банку «Демарк» було виведено 1,3 млрд грн – ФГВФО

Кошти було виведено шляхом схемного кредитування

Незаконно з банку «Демарк» було виведено 1,3 млрд грн – ФГВФО
Фото: Shutterstock

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) до введення тимчасової адміністрації в банку «Демарк» виявив у ньому схемне кредитування, яке завдало шкоди банку на суму 1,3 млрд грн. Про це повідомляє ФГВФО в прес-релізі.

«До визнання неплатоспроможним банком «Демарк» проводилася ризикова кредитна політика – упродовж кількох років було укладено десятки подібних між собою кредитних угод на загальну суму майже 1,3 млрд грн. Однотипність оформлених договорів, подібність неліквідного забезпечення, а також неповернення грошових коштів у передбачені договорами строки дають формальні підстави вбачати у вчинених схемних діях ознаки кримінального правопорушення – шахрайства з фінансовими ресурсами, результатом якого стало нанесення значної матеріальної шкоди банку», – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, після аналізу здійснених у банку «Демарк» операцій було встановлено, що протягом  2008–2014 років банком було укладено ряд кредитних угод, за якими оформлення кредитних справ носить формалізований та однотипний характер. За цією схемою 37 позичальниками-юридичними особами було укладено з банком «Демарк» 43 кредитні угоди.

Майже кожен другий договір був укладений у 2013 році. Їх спільними рисами є саме суми кредитів – кожним позичальником отримано майже однакові суми у межах 36,5–38 млн грн.

Термін дії більшості з них закінчився, але в передбачені договорами терміни грошові кошти не були повернуті банку. На адресу всіх позичальників були направлені листи з вимогою негайного погашення заборгованості. Більшість вимог залишилися без відповіді, інші – повернулися з відміткою «не знаходиться за вказаною адресою». 

За фактом виявленої схеми ліквідатором банку було подано заяву до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення і відкрито кримінальне провадження.

«Описане схемне кредитування стало однією з причин значної різниці між оціночною та балансовою вартістю активів, включених до ліквідаційної маси банку. При тому, що на папері активи банку оцінені в 1 млрд 963,4 млн грн, незалежні суб'єкти оціночної діяльності оцінили їх тільки в 236 млн грн», – наголошується в повідомленні.

Всього в ході ліквідації банку подано 46 заяв про скоєння кримінальних правопорушень на загальну суму 1 млрд 809,8 млн грн.

Тимчасову адміністрацію в банку «Демарк» було введено з 29 вересня 2014 року на підставі постанови правління Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Раніше повідомлялося, що ФГВФО подовжив на рік ліквідацію банків «Демарк» та «Порто-Франко».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті