Мережа «Епіцентр К» посунула всіх на київському роздрібному ринку будматеріалів

Мережа «Епіцентр К» посунула всіх на київському роздрібному ринку будматеріалів

Мережа займає 53% всього роздрібного ринку в цьому сегменті

Мережа «Епіцентр К» посунула всіх на київському роздрібному ринку будматеріалів
Фото Анна Наконечна для Mind

Мережі будівельних DIY-гіпермаркетів «Епіцентр К» і «Нова Лінія», що входять до групи компаній (ГК) «Епіцентр», займають домінуючу позицію на ринку роздрібної торгівлі будівельними матеріалами в Києві та Київській області, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Про це йдеться в річному звіті Антимонопольного комітету України за 2017 рік, згідно з яким частка торгової мережі «Епіцентр К» на ринку Києва становить 53%, «Нової Лінії» – 1,6%. Друге місце в столиці займає французька мережа «Леруа Мерлен» (Leroy Merlin) – її частка на ринку становить 9,3%.

ГК «Епіцентр» домінує і в Київській області: частка «Епіцентр К» складає 29,3%, «Нової Лінії» – 29,8%.

Крім того, за інформацією АМКУ, основними гравцями ринку роздрібної торгівлі будівельно-господарськими товарами в Києві й регіоні, крім згаданих, є ТОВ «Олді» (2,5% в Києві, 5,7% – в області), ТОВ «БудМакс» (0,24 % в Києві), ДП ТОВ «Агромат Сервіс» (4,3% в Києві, 1,5% – в області), ПФ «Анжіо» (0,62% в Києві).

«Незважаючи на значну кількість гравців на даному регіональному ринку, ринкова влада (у 2017 році. – Mind) належала єдиному об'єкту господарювання ТОВ «Епіцентр К» і ТОВ «Нова Лінія». При цьому наявність ринкової влади не є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Поки що в діях (ГК «Епіцентр». – Mind) комітет не виявив ознак порушень», – йдеться в звіті АМКУ.

Згідно з даними офіційних веб-сайтів ритейлерів, станом на 12 березня 2018 року «Епіцентр К» включає 10 гіпермаркетів у Києві й області, «Нова Лінія» – 2 гіпермаркети, «Олді» та  Leroy Merlin – мають по 4 магазини.

Як повідомлялося, ГК «Епіцентр» придбала мережу будівельних гіпермаркетів «Нова Лінія» в жовтні  2013 року.

Нагадаємо: сьогодні, 12 березня, АМКУ розглянепитання щодо намірів ГК «Епіцентр» придбати нафтобазу в концерну «Галнафтогаз» (Київ).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло