ДФС: учасників торгів ProZorro автоматично перевірятимуть на відсутність податкової заборгованості
Спецпроект
Трансформації бізнесу

ДФС: учасників торгів ProZorro автоматично перевірятимуть на відсутність податкової заборгованості

Для спрощення суб’єктам господарювання участі у торгах

ДФС: учасників торгів ProZorro автоматично перевірятимуть на відсутність податкової заборгованості
Фото: loda.gov.ua

Електронна система закупівель Prozorro та інформаційні системи Державної фіскальної служби (ДФС) автоматично обмінюватимуться інформацією про відсутність або наявність податкового боргу у учасника процедури закупівлі, йдеться у повідомленні на сайті ДФС.

Як зазначається, основною метою прийняття відповідного спільного наказу Мінекономрозвитку та Міністерства фінансів № 37/11 від 17 січня 2018 року є спрощення для суб’єктів господарювання процедури участі у торгах шляхом проведення автоматизованої перевірки відсутності підстав для відхилення пропозиції учасника процедури закупівлі.

«Взаємодія електронної системи закупівель «PROZORRO» та інформаційних систем ДФС здійснюватиметься на центральному рівні в електронній формі, що дозволить забезпечити під час проведення торгів автоматичну перевірку відсутності або наявності в учасника процедури закупівлі заборгованості (податкового боргу) зі сплати податків, зборів платежів, контроль за якими покладено на органи ДФС», – йдеться у повідомленні.

Водночас, до запровадження інформаційної взаємодії в автоматизованому режимі перевірка замовником фактичного стану розрахунків платника податків з бюджетом здійснювалась виключно на підставі документа, поданого учасником процедури закупівлі.

Як писав Mind, електронна платформа державних аукціонів ProZorro.Продажі отримала міжнародну антикорупційну нагороду від C5 Accelerate та USA Institute of Peace в рамках конкурсу The Shield in the Cloud Innovation Challenge.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті