mind
Турецький парламент прийняв суперечливий закон про вибори

Турецький парламент прийняв суперечливий закон про вибори

Опозиція вважає, що нове законодавство дозволить керівній партії шахраювати під час наступних виборів

Турецький парламент прийняв суперечливий закон про вибори
фото з pixabay.com

Парламент Туреччини прийняв закон про модернізацію виборчого законодавства, який, як заявила опозиція, відкриє двері для шахрайства та поставить під загрозу чесність виборів у 2019 році. Про це повідомляє Reuters.

Після того, як було оголошено результати голосування за новий закон, між законодавцями-націоналістами та опозиціонерами відбулася бійка.

Новий закон формально допускає створення виборчих альянсів, що прокладає шлях для зв’язків між правлячою партією президента Таїпа Ердогана та її союзниками-націоналістами.

Критики уряду занепокоєні прийняттям закону, оскільки Вища виборча комісія отримає право об’єднувати виборчі округи, переміщати урни для голосування в інші округи, також буде дозволено приймати бюлетені без печаті місцевої виборчої комісії. На виборчих дільницях буде дозволена присутність членів сил безпеки, що, на думку уряду, зможе припинити залякування з боку забороненої Робочої партії Курдистану.

Опозиція вважає, що сили безпеки на дільницях можуть бути використані, щоб зробити підрахунок голосів менш прозорим. Представники прокурдської Демократичної партії вважають, що за умовами нового закону влада може забрати урни з районів, де вона має сильну підтримку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті