Друга олігарха Бориса Березовського знайдено мертвим у Лондоні

Друга олігарха Бориса Березовського знайдено мертвим у Лондоні

Глушков був у поганих стосунках з Кремлем

Друга олігарха Бориса Березовського знайдено мертвим у Лондоні
Микола Глушков, Борис Березовський та Бадрi Патаркацмшвiлi, 1995 рiк
Фото Public domain

Російський емігрант, близький друг Бориса Березовського Микола Глушков був знайдений мертвим у своєму лондонському будинку, повідомляє The Guardian.

Відповідну інформацію розмістив на своїй сторінці у Facebook один з його друзів, редактор газети Даміан Кудрявцев.

Причина смерті наразі невідома. Тіло 68-річного Глушкова знайшли його друзі та рідні в понеділок увечері.

У 1990-ті роки Глушков працював у державній авіакомпанії «Аерофлот» і автомобілебудівній компанії «ЛогоВАЗ», що належала Березовському. У 1999 році, коли Березовський посварився з Владіміром Путіним і втік до Великобританії, Глушкову було пред'явлено звинувачення у відмиванні грошей і шахрайстві. Він провів п'ять років у в'язниці і був звільнений лише у 2004-му.

Як відомо, його друга Бориса Березовського знайшли мертвим у березні 2013 року, поліція заявила, що олігарх покінчив життя самогубством. Однак Глушков казав, що не вірить у самогубство Березовського, і вважав, що того вбили.

Останнім часом Глушков жив у Лондоні, де отримав політичний притулок. У 2011 році він передав докази для судової справи, порушеної за поданням Березовського проти російського олігарха Романа Абрамовича, друга Кремля.

Березовський звинувачував Абрамовича в тому, що той ошукав його на $5 млрд і стверджував, що вони в 1990-х роках були партнерами в нафтовій компанії «Сібнефть». Абрамович заперечив це, а суддя стала на його бік. Глушков був незадоволений рішенням суду і почав офіційне оскарження.

У 2017 році під час заочного розгляду справи в Росії Глушков був засуджений до восьми років тюремного ув'язнення за крадіжку $123 млн у компанії «Аерофлот».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло