mind
В Євросоюзі занепокоїлися ризиком відкату реформ в Україні

В Євросоюзі занепокоїлися ризиком відкату реформ в Україні

Україна виконує не всі вимоги міжнародних донорів, вважають в ЄС

В Євросоюзі занепокоїлися ризиком відкату реформ в Україні
фото Shutterstock

Україна недостатньо виконує вимоги Євросоюзу і МВФ. Відповідний документ підготували міністри закордонних справ країн Європейського Союзу, написав в Twitter кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.

«13 країн-членів Євросоюзу і близьких союзників України створили неофіційний документ перед обговоренням Радою ЄС на рівні глав МЗС 19 березня, в якому сказано, що «уряд (України – ред.) не повною мірою виконує критерії ЄС і МВФ. Активісти громадянського суспільства і експерти попереджають про небезпеку відкату», – написав Йозвяк.

Нагадаємо, в грудні минулого року глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі повідомив, що до кінця 2017 року Єврокомісія планувала прийняти рішення про виділення Україні 600 млн євро макрофінансової допомоги, але не змогла зробити цього через невиконання Києвом частини умов.

Зокрема, однією з вимог міжнародних партнерів України є створення антикорупційного суду.

При цьому президент України Петро Порошенко заявив, що міжнародні донори не можуть диктувати країні закони, і що вимоги МВФ і Венеціанської комісії, щоб міжнародні донори мали вплив на відбір кандидатів на посади суддів антикорупційного суду, порушують суверенітет України.

Наступне засідання Ради ЄС відбудеться 19 березня, в ньому очікується участь міністра МЗС Павла Клімкіна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті