mind
Goldman Sachs прогнозує, що біткойн скоро обвалиться нижче $6000

Goldman Sachs прогнозує, що біткойн скоро обвалиться нижче $6000

Капіталізація ринку криптовалюти тримається тільки на оптимізмі, і якщо біткойн почне падати, то ніщо його не втримає

Goldman Sachs прогнозує, що біткойн скоро обвалиться нижче $6000
фото Shutterstock

Якщо ціна біткойна не втримає короткострокову підтримку на позначці $9 210, то ймовірність падіння до лютневого мінімуму $5 922 і нижче зросте, впевнений керівник відділу технологічного розвитку інвестиційного банку Goldman Sachs Шеба Джафарі. Про це повідомляє Вести Экономика з посиланням на Business Insider.

«Перехід нижче цього рівня передбачає подальше спадання. Наступні значущі рівні знаходяться на позначках $7 667 і $7 198. Якщо ціна наблизиться до цих рівнів, то це вже структурний збиток. Ризик падіння до нових локальних низів, нижче $5 922, буде великий. В цій ситуації ринку необхідно подолати і закріпитися вище $9 322 (мінімум 26 лютого), щоб стабілізуватися», – написала Джафарі в розсилці клієнтам.

Зміни курсу можуть бути викликані надмірною дією з боку інвесторів та новоприбулих користувачів.

Втім, прогнози банку збуваються не завжди. Відділ Джафарі вже застерігав клієнтів, прогнозуючи зниження біткойна до $7198. У січневому звіті Goldman Sachs сказано, що зростання криптовалюти вже вийшло «за межі бульбашки» і криптоманія вже перевершила тюльпанову лихоманку 1634-1637 рр.

«Манію навколо криптовалюти найкраще ілюструють стрибки цін, які спостерігаються після того, як будь-яка компанія оголошує про свій зв'язок з блокчейном чи криптовалютою», – пише Goldman Sachs.

Втім, заява Goldman Sachs про обвал біткойна збігається за настроєм з більшістю банкірів, які дотримуються такої ж думки. Ринок криптовалюти з початку 2017 року зростав по експоненті. При цьому капіталізація ринку криптовалюти в цілому багато в чому заснована виключно на очікуваннях і надіях.

Нинішній етап розвитку криптовалютного ринку експерти порівнюють з початком XX століття, згадуючи і банківську паніку 1907 року і створення Комісії США з цінних паперів і бірж (SEC) в 1934-му. Як і сьогодні на ринку криптовалюти, інвестори-новачки вкладали гроші у вкрай сумнівні проекти, і вся ця плутанина ледь не привела США до банкрутства і стала початком Великої депресії.

Goldman Sachs, проте, визнає певні переваги блокчейну: простота транзакцій на глобальному рівні, зниження транзакційних витрат, скорочення корупції і безпека.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті