mind
«Трамп розійшовся»: нові заплановані президентом тарифи обійдуться Китаю у $60 млрд

«Трамп розійшовся»: нові заплановані президентом тарифи обійдуться Китаю у $60 млрд

Нові тарифи будуть націлені на китайський технологічний та телекомунікаційний сектори

«Трамп розійшовся»: нові заплановані президентом тарифи обійдуться Китаю у $60 млрд
Фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп прагне ввести тарифи на китайський імпорт, що буде націлено на технологічний та телекомунікаційний сектор та обійдеться Китаю у $60 млрд. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Одне з джерел повідомило, що тарифи, пов'язані з питанням інтелектуальної власності, «можуть з'явитись найближчим часом».

Хоча в основному тарифи будуть орієнтовані на інформаційні технології, побутову техніку та телекомунікацію, вони можуть бути і більш широкими та охопити до 100 продуктів, зазначило джерело.

Трамп націлився на китайські високотехнологічні компанії, щоб покарати Китай за його інвестиційну політику, яка фактично змушує компанії США відкривати свої технологічні секрети в обмін на дозвіл працювати в країні.

Але лобісти у Вашингтоні висловили стривоженість тим, що амбітний тарифний план Трампа охопить й інші сектори товарів, таких як одяг, взуття та іграшки. Більш високі тарифи на ці продукти можуть нашкодити американським сім'ям, вважає Хун Квах,торговий лобіст в Асоціації лідерів роздрібної торгівлі.

«Ми не говоримо про модні кашемірові светри, ми говоримо про бавовняні майки, джинси та туфлі, які діти вдягають до школи», – додала вона.  

Китай має позитивне сальдо торгового балансу в розмірі $375 млрд зі Сполученими Штатами.

Раніше видання Politico повідомляло, що офіс торгового представництва США надав Трампу пакет тарифів на суму $30 млрд, але президент сказав, що цього замало, після чого його було переглянуто.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті