Світовий банк назвав економічну модель України «кумівським капіталізмом»

Світовий банк назвав економічну модель України «кумівським капіталізмом»

Політично пов'язані фірми зосереджені в гірничодобувній, енергетичній і транспортній галузях

Світовий банк назвав економічну модель України «кумівським капіталізмом»
Фото: Shutterstock

Директор Світового банку в справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен повідомила, що 2% фірм контролюють понад 20% загального обігу і понад чверть активів усіх українських компаній. Про це передає Економічна правда.

«Олігархи домінують у великих секторах економіки країни, отримуючи ренту й впливаючи на державу через представництво в парламенті», – йдеться в колонці.

«Це дозволило олігархам підключитися до багатьох джерел корупції, серед іншого, в таких галузях, як енергетика, державні закупівлі, приватизація державних активів та податкове адміністрування», – пише Кахконен.

Модель економічного управління, в умовах якої на прийняття політичних рішень значний вплив справляє невелика група компаній, називається «кумівським капіталізмом».

«В Україні політично пов'язаними є 2% фірм, але вони контролюють понад 20% загального обігу і понад чверть активів усіх українських компаній. Ці цифри залишаються стабільними протягом тривалого часу», – додала директор.

Кахконен також зазначила, що політично пов'язані фірми зосереджені в гірничодобувній, енергетичній і транспортній галузях, де на них припадає понад 40% обігу та більше половини всіх активів. На них також припадає приблизно чверть обігу і активів у сільському господарстві, в основному в галузі виробництва та експорту зерна», – заявили у Світовому банку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло