Рада Європи через сварку з Росією буде змушена скорочувати робочі місця

Рада Європи через сварку з Росією буде змушена скорочувати робочі місця

Через нестачу в бюджеті понад 40 млн євро організація зіткнулася з фінансовою кризою

Рада Європи через сварку з Росією буде змушена скорочувати робочі місця
фото Wikipedia

Рада Європи – головний європейський орган з прав людини, в який входять 47 країн-членів – може опинитися в серйозній бюджетній кризі через конфлікт з Росією, який розвинувся після запеклих дискусій з приводу отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля, повідомляє The Guardian.

Дефіцит бюджету Ради Європи наразі складає не менше 42,65 млн євро, що становить 10% від її річного бюджету. А за неофіційними даними, цей показник перевищує 53 млн євро. Через нестачу коштів організація буде вимушена скорочувати робочі місця.

Згідно з доповіддю бельгійського депутата Петра де Саттер, Рада Європи зіткнулася з «безпрецедентною бюджетною кризою», після того, як Росія вирішила призупинити виплати в 2017 році за своє представництво в Парламентській Асамблеї Ради Європи і після рішення Туреччини скоротити свої внески.

Зокрема, Росія відмовилася платити 22,65 млн євро в 2017 році, а Туреччина вирішила різко скоротити свої витрати на 20 млн євро.

Члени ПАРЄ зберуться в Парижі в п'ятницю, щоб обговорити доповідь, в якій міститься заклик до «рішучих заходів» у відповідь на «драконівське скорочення» витрат на ПАРЄ. Орган може втратити 9% свого фінансування, йдеться в доповіді.

Бюджетна криза, швидше за все, викличе небезпечну дискусію про те, чи справді Росія має залишатися членом Ради Європи. Фінансові інтереси можуть взяти гору над політичними незгодами, стверджує видання.

В британській Палаті громад консерватори закликають Терезу Мей ініціювати вигнання Росії з Ради Європи через застосування нервово-паралітичного газу.

Генсек організації Торбен Ягланд вважає, що членство Росії в РЄ має життєво важливе значення для 140 млн російських громадян, які завдяки цьому мають доступ до Європейського суду з прав людини.

Наразі країни розділилися щодо того, чи має Росія повертатися в Парламентську асамблею. Вона покинула ПАРЄ в 2014 році після незаконної анексії українського Криму.

Москва наполягає на тому, що вона не буде вносити платежі до тих пір, поки її депутати знову не повернуться в ПАРЄ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло