Президентка Маврикію подала у відставку, бо помилково розплатилася не тією карткою

Президентка Маврикію подала у відставку, бо помилково розплатилася не тією карткою

І хоча витрачені на прикраси гроші вона швидко повернула, «осад залишився»

Президентка Маврикію подала у відставку, бо помилково розплатилася не тією карткою
Facebook Ameenah Gurib Fakim

Президент острівної східноафриканської держави Маврикій Аміна Гуріб-Факім опинилася в центрі фінансового скандалу: її звинуватили в тому, що кошти громадської організації вона використала в особистих цілях, повідомляє Deutsche Welle.

Після кількох тижнів скандалу Гуріб-Факім зрештою подала у відставку. Її адвокат Юсуф Мохамед зазначив, що президент залишає свою посаду в «національних інтересах». Відставка має набути чинності 23 березня.

Єдину в Африці жінку-президента звинуватили в тому, що вона скористалася кредитною карткою неурядової організації «Інститут планети Земля» в особистих цілях. Зазначається, що вона придбала прикраси та товари класу люкс на суму понад 25 000 євро.

За її словами, трапилася помилка: вона просто розплатилася не тією карткою. Коли стало відомо про помилку, Гуріб-Факім одразу відшкодувала витрачені гроші неурядовій організації. Повернення коштів підтвердили й в НО «Інститут планети Земля».

Аміна Гуріб-Факім відома у всьому світі як вчений-біолог. Вона є професором органічної хімії й отримала безліч міжнародних нагород, зокрема премію Л'Ореаль-ЮНЕСКО для жінок у науці. У 2015 році вона приєдналася до лондонської НО «Інститут планети Земля» задля розвитку наукового потенціалу в Африці.

Президента заявила, що в травні 2016 року вона отримала кредитну картку від організації, аби покривати витрати на поїздки й логістику, пов'язані з її роллю в НО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло