У Росії проходять вибори президента: що відомо на сьогодні

У Росії проходять вибори президента: що відомо на сьогодні

Вибори цілеспрямовано були призначені на річницю анексії українського Криму

У Росії проходять вибори президента: що відомо на сьогодні
Фото Shutterstock

У неділю, 18 березня, в Росії розпочалося голосування на виборах президента. Голосування пройде з 8:00 до 20:00 вечора за місцевим часом на 97 тисячах виборчих дільниць.

Президент Росії обирається на шестирічний термін.

Вибори призначені на річницю анексії Росією українського Криму, 18 березня. Спочатку вибори планувалися на 11 березня.

На цьогорічних виборах свою кандидатуру висунули вісім кандидатів, серед яких – чинний президент Росії Володимир Путін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, голова партії «Яблоко» Григорій Явлінський, а також кандидатка від партії «Громадянської ініціативи», журналістка Ксенія Собчак.

Раніше Центральний виборчий комітет РФ не допустив до виборів одного з лідерів російської опозиції Олексія Навального «через наявність непогашеної судимості».

У голосуванні по всіх регіонах РФ мають право проголосувати понад 100 мільйонів виборців. Жителів анексованого Росією в 2014 році Криму, які отримали російське громадянство, російська влада також закликає до участі у голосуванні.

У зв'язку з цим Україна ініціює введення нових антиросійських санкцій. А Євросоюз уже заявив, що не визнає виборів російського президента на території півострова. Прокуратура Криму (яка тимчасово знаходиться в Києві) пригрозила притягненням до кримінальної відповідальності всім, хто братиме участь в організації виборів на окупованому Росією півострові.

За даними всіх проведених в Росії соціологічних досліджень, перемогу, імовірно, здобуде Володимир Путін з результатом в середньому до 74%. Якщо жоден з кандидатів в першому турі не набере понад 50%, буде оголошений другий тур (8 квітня).

За ходом голосування не будуть стежити спостерігачі від Європарламенту, оскільки євродепутати відмовилися від моніторингу російських виборів.

В Україні організовано 4 виборчі дільниці – в посольстві Росії в Україні (в Києві) і генеральних консульствах Росії в Одесі, Львові та Харкові. Однак 16 березня МВС заявило, що не має наміру пропускати росіян до дипломатичних представництв Росії для голосування на виборах. Відомство пояснило це рішення тим, що вибори російського глави держави не можуть вважатися легітимними, оскільки вони будуть проходити на українській території – в окупованому Криму.

Українські правоохоронці в зв'язку з загрозою заворушень сьогодні охороняють місця проведення голосування в посиленому режимі. МЗС прогнозує велику кількість провокацій в Україні в зв'язку з виборами президента Росії. Охорона великих міст 18 березня буде посилена: Київ патрулюватиме Нацгвардія з автоматами.

Українські націоналістичні рухи пообіцяли росіянам голосувати в Україні. У спільній заяві ВО «Свобода», «Правого сектора» і «Національного корпусу» сказано про намір блокувати російські дипустанови 18 березня, а також влаштовувати «коридори ганьби» для тих громадян РФ, які мають намір прийти на вибори.

Націоналісти не допустять в Україні голосування за президента Московії! Об’єднані сили націоналістів – «Свобода»,...

Опубліковано ВО «Свобода» 8 березень 2018 р.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті