Британія та ЄС досягли угоди з приводу перехідного періоду під час Brexit

Британія та ЄС досягли угоди з приводу перехідного періоду під час Brexit

Основна вимога ЄС – вільна від тарифів і квот зона вільної торгівлі

Британія та ЄС досягли угоди з приводу перехідного періоду під час Brexit
фото Shutterstock

Великобританія і Євросоюз досягли угоди стосовно умов перехідного періоду в рамках Brexit, повідомляють у понеділок британські ЗМІ.

Координатор з боку ЄС на переговорах Мішель Барньє заявив, що досягнуті з Великобританією домовленості стали «рішучим кроком» до повноцінної угоди щодо виходу Великобританії зі складу ЄС.

«Ми досягли угоди стосовно перехідного періоду», – заявив Барнье. Угода має бути підписана Барньє з боку ЄС та міністром з питань Brexit Девідом Девісом з боку Великобританії.

Перехідний період триватиме з 29 березня 2019 року по 31 грудня 2020 року.

Раніше в березні Євросоюз оприлюднив свою переговорну позицію для обговорення торгівлі з Великобританією після Brexit.

Зокрема, ЄС хоче вільної від тарифів і квот торгівлі. При цьому блок хоче зберегти існуючий взаємний доступ до рибопромислових районів і ресурсів.

При цьому переговірники від ЄС ясно дають зрозуміти, що британські банки не отримають того доступу до ринку ЄС, якого хочуть уряд та лобісти Великобританії.

Керівні принципи повинні бути підписані на Саміті європейських лідерів 22-23 березня.

При цьому зазначається, що будь-яка угода, досягнута на Саміті цього тижня, буде лише політичним зобов'язанням, яке не має обов'язкової юридичної сили, до тих пір поки на початку наступного року не буде підписано остаточну угоду про вихід Британії з Євросоюзу.

Раніше повідомлялося, що Великобританія матиме змогу підписувати торгові угоди під час перехідного періоду Brexit без дозволу з боку ЄС. Таким чином керівництво ЄС прагне переконати Британію залишитися в митному союзі та єдиному ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло