Президент пропонує запровадити пеню в разі порушення строків оплати за експортно-імпортними операціями

Президент пропонує запровадити пеню в разі порушення строків оплати за експортно-імпортними операціями

Законопроект «Про валюту» зареєстровано у Верховній Раді

Президент пропонує запровадити пеню в разі порушення строків оплати за експортно-імпортними операціями
Фото з офіційного сайту президента

Запровадити гнучкий валютний курс, забезпечити незалежність Національного банку (НБУ) у формуванні та реалізації валютної та монетарної політики, а також встановити граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями та транспортними послугами, та пеню – в разі їх порушення, пропонує Президент України Петро Порошенко.

Відповідний законопроект «Про валюту» №8152 він зареєстрував у Верховній Раді.

Так, згідно з документом, порушення резидентами строку розрахунків за експортно-імпортними операціями, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 % суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої в національну валюту за курсом НБУ, установленим на день виникнення заборгованості.

Крім того, згідно документу, суб’єкти валютних операцій – резиденти зобов’язані надавати інформацію про валютні операції уповноваженим установам, через які здійснюються такі валютні операції, а нерезиденти – в межах, що стосуються їх діяльності в Україні.

Також законопроектом передбачені повноваження НБУ щодо співпраці з іншими органами державної влади щодо обміну інформацією, пов’язаною з проведенням валютних операцій.

Нагадаємо, кінцевою метою законодавчого врегулювання зазначеної сфери називалось покращення умов для інвесторів, залучення інвестицій, нові робочі місця, нові надходження до державного бюджету, надходження валюти в країну, зміцнення національної валюти. 

Так, Національна рада реформ 2 березня 2018 року підтримала для подання на розгляд Верховної Ради України пропозиції Національного банку (НБУ) до проекту Закону України «Про валюту» – єдиного рамкового законодавчого акту, що регулюватиме питання організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду.

Пізніше, Порошенко підписав і запропонував Верховній Раді законопроект «Про валюту».

Про те навіщо Україні новий закон про валюту, читайте у Mind експертну думку ученого, адвоката, медіатора Наталії Ковалко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло