Держдеп пригрозив санкціями компаніям, які беруть участь у будівництві «Північного потоку – 2»

Держдеп пригрозив санкціями компаніям, які беруть участь у будівництві «Північного потоку – 2»

Цей проект надасть РФ додатковий інструмент тиску на Україну

Держдеп пригрозив санкціями компаніям, які беруть участь у будівництві «Північного потоку – 2»
Фото Shutterstock

Держдепартамент США вважає, що «Північний потік –  2» підірве загальну енергетичну безпеку та стабільність в Європі. Про це заявила представник Держдепу Хізер Науерт та зазначила, що США можуть ввести проти іноземних компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу, санкції.

«Як відомо, ми виступаємо проти проекту «Північний потік – 2». Ми вважаємо, що проект «Північний потік – 2» підриває загальну енергетичну безпеку та стабільність в Європі. Це надало б Росії ще один інструмент тиску на європейські країни, особливо такі, як Україна», – зазначила Науерт.

Вона підкреслила, що Сполучені Штати дали ясно зрозуміти, що компанії, які працюють у секторі експорту російської енергії можуть потрапити під дію санкцій.

«Ми в Держдепі витратили багато часу, розмовляючи з нашими партнерами та союзниками, щоб пояснити їм наслідки CAATSA й яким чином людина або компанія може потрапити під санкції», – повідомила Науерт.

Вона також нагадала, що нещодавно 39 американських сенаторів закликали адміністрацію президента Трампа використати всі можливі засоби, щоб не допустити будівництва «Північного потоку – 2».

Нагадаємо: російські ЗМІ визнали, що через неготовність наземної інфраструктури в ЄС до прийому газу «Північного потоку – 2» «Газпром» і в 2020 році не зможе обійтися без української ГТС для транзиту газу в Європу. Таким чином, укладання нового транзитного контракту з Україною є неминучим.

Парламент Естонії нещодавно приєднався до заяви спікерів Латвії, Литви та Польщі, які виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2» з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті