Естонія приєдналася до країн, які виступають проти «Північного потоку – 2»
У Таллінні вважають газопровід «політичним проектом», який суперечить газовій директиві ЄС

Парламент Естонії приєднається до заяви спікерів парламентів Латвії, Литви і Польщі, які виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2» з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Про це повідомив у понеділок, 12 березня, глава вищого законодавчого органу Естонії Ейкі Нестор, повідомляє прес-служба естонського парламенту.
«Естонія вважає «Північний потік – 2» політичним проектом. Ми хочемо, щоб Рада ЄС найближчим часом обговорила зміну директиви щодо газу. Згідно з запропонованими поправками, всі трубопроводи, прокладені з держав, які не входять до Євросоюзу, повинні відповідати положенням енергетичного законодавства ЄС. У спільній заяві парламентів висловлюється підтримка цим принципам. Я повідомив колегам про своє рішення підписати спільну заяву», – зазначив Нестор.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Він також пояснив, чому Естонія вирішила приєднатися до заяви лише через день після того, як вона була підписана спікерами литовського, латвійського і польського парламентів.
«Причина, чому я роблю це сьогодні, проста. Від імені Естонії я підписую тільки ті заяви, з якими ознайомився раніше. Ця заява народилася в співпраці Литви і Польщі. Сьогодні вранці я отримав текст заяви і вирішив приєднатися», – заявив Ейкі Нестор.
Як повідомлялося, напередодні у Вільнюсі голова Сейму Литви Вікторас Пранцектіс, спікер Сейму Латвії Інара Мурнієце і голова Сейму Польщі Марек Кухціньський підписали спільну заяву проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2», який має пройти по дну Балтійського моря.
«Північний потік – 2» є геополітичним проектом, заснованим на політичному рішенні про відмову від транзиту газу через Україну, йдеться в заяві. За даними ЗМІ, це звернення також підписали Україна та Молдова.
У заяві наголошується, що метою проекту «Північний потік – 2» є не диверсифікація джерел поставок газу, а «збільшення енергетичної залежності Євросоюзу, особливо країн Центральної та Східної Європи, від Росії».
«Північний потік – 2» – газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1220 км і потужністю 55 млрд кубометрів на рік. Будівництво газопроводу може початися вже в травні 2018 року і завершитися наприкінці 2019 року.
Нагадаємо: українське Мінекології хоче приєднатися до позову проти «Північного потоку – 2» та «Газпрому».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.