Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Естонія приєдналася до країн, які виступають проти «Північного потоку – 2»

Естонія приєдналася до країн, які виступають проти «Північного потоку – 2»

У Таллінні вважають газопровід «політичним проектом», який суперечить газовій директиві ЄС

Естонія приєдналася до країн, які виступають проти «Північного потоку – 2»
фото riigikogu.ee

Парламент Естонії приєднається до заяви спікерів парламентів Латвії, Литви і Польщі, які виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2» з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Про це повідомив у понеділок, 12 березня, глава вищого законодавчого органу Естонії Ейкі Нестор, повідомляє прес-служба естонського парламенту.

«Естонія вважає «Північний потік – 2» політичним проектом. Ми хочемо, щоб Рада ЄС найближчим часом обговорила зміну директиви щодо газу. Згідно з запропонованими поправками, всі трубопроводи, прокладені з держав, які не входять до Євросоюзу, повинні відповідати положенням енергетичного законодавства ЄС. У спільній заяві парламентів висловлюється підтримка цим принципам. Я повідомив колегам про своє рішення підписати спільну заяву», – зазначив Нестор.

Він також пояснив, чому Естонія вирішила приєднатися до заяви лише через день після того, як вона була підписана спікерами литовського, латвійського і польського парламентів.

«Причина, чому я роблю це сьогодні, проста. Від імені Естонії я підписую тільки ті заяви, з якими ознайомився раніше. Ця заява народилася в співпраці Литви і Польщі. Сьогодні вранці я отримав текст заяви і вирішив приєднатися», – заявив Ейкі Нестор.

Як повідомлялося, напередодні у Вільнюсі голова Сейму Литви Вікторас Пранцектіс, спікер Сейму Латвії Інара Мурнієце і голова Сейму Польщі Марек Кухціньський підписали спільну заяву проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2», який має пройти по дну Балтійського моря.

«Північний потік – 2» є геополітичним проектом, заснованим на політичному рішенні про відмову від транзиту газу через Україну, йдеться в заяві. За даними ЗМІ, це звернення також підписали Україна та Молдова.

У заяві наголошується, що метою проекту «Північний потік – 2» є не диверсифікація джерел поставок газу, а «збільшення енергетичної залежності Євросоюзу, особливо країн Центральної та Східної Європи, від Росії».

«Північний потік – 2» – газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1220 км і потужністю 55 млрд кубометрів на рік. Будівництво газопроводу може початися вже в травні 2018 року і завершитися наприкінці 2019 року.

Нагадаємо: українське Мінекології хоче приєднатися до позову проти «Північного потоку – 2» та «Газпрому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті