МЕРТ запрошує до обговорення законодавчих ініціатив з поліпшення інвестклімату в Україні

МЕРТ запрошує до обговорення законодавчих ініціатив з поліпшення інвестклімату в Україні

Відповідний законопроект міністерство оприлюднило для громадського обговорення

МЕРТ запрошує до обговорення законодавчих ініціатив з поліпшення інвестклімату в Україні
Фото: Shutterstock

Мінекономрозвитку (МЕРТ) пропонує зміни до регулювання законодавства у сфері захисту прав акціонерів, правосуддя, забезпечення виконання договірних зобов’язань трудового законодавства, будівництва, взаємовідносин держави та суб’єктів господарювання, відновлення платоспроможності та банкрутства, правочинів з нерухомістю.

Про це йдеться у відповідному проекті закону, розміщеному на сайті МЕРТ для громадського обговорення.

«Метою законопроекту є поліпшення інвестиційного клімату України за напрямами, обраними внаслідок комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку у методології рейтингу Doing Business», йдеться у пояснювальній записці до проекту документа.

Так, МЕРТ пропонує, у сфері захисту прав акціонерів зменшити ризики, пов’язані з інвестуванням у міноритарні пакети акцій акціонерних товариств, у сфері правосуддя – спрощення процедур витребовування доказів, для виконання договірних зобов’язань зменшити ризики, пов’язані з кредитною діяльністю, шляхом надання можливості скористатися новим механізмом забезпечення виконання зобов’язань – правом довірчої власності.

Крім того, у сфері трудового законодавства міністерство пропонує спростити умови найму працівників шляхом виключення дублюючих повідомлень державним органам, у взаємовідносинах держави та суб’єктів господарювання – усунути можливості для використання і виготовлення печаток третіх осіб та припинення практики вимагання відбитку печатки на документі державними органами.

Також у сфері будівництва міністерство передбачило підвищення вимог до осіб, які розробляють містобудівну документацію, здійснюють архітектурне та інженерно-будівельне проектування, технічний нагляд, експертизи, обстеження та інжинірингову діяльність у будівництві.

Водночас, у цій же сфері МЕРТ пропонує зменшити адміністративні/регуляторні витрати бізнесу під час будівництва об’єктів та закріплення на законодавчому рівні єдиного прозорого порядку надання адміністративних послуг з присвоєння адрес закінченим будівництвом об'єктам.

Також у сфері відновлення платоспроможності та банкрутства автори законопроекту пропонують зменшити тривалість провадження у справі про банкрутство та спрощення відповідної процедури у випадках наявності мажоритарного кредитора або вирішального впливу кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою.

Водночас, у правовідносинах із правочинами з нерухомістю пропонується зменшити витрати коштів та часу під час укладення договорів щодо відчуження земельних ділянок між юридичними особами.

Нагадаємо, Україна в останньому рейтингу Doing Business піднялася на 4 сходинки з минулого року і тепер знаходиться на 76-му місці.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло