Аварія у грузинському Гудаурі відбулась через порушення інструкції експлуатації підйомника

Аварія у грузинському Гудаурі відбулась через порушення інструкції експлуатації підйомника

Підйомник вчасно не перевели на дизельний генератор після перепаду напруги

Аварія у грузинському Гудаурі відбулась через порушення інструкції експлуатації підйомника
Фото Shutterstock

Аварія на гірськолижному підйомнику в Гудаурі сталася з вини оператора, який порушив інструкцію щодо дій у разі перепаду напруги, зокрема, вчасно не перевів підйомник на дизельний генератор, повідомляє sputnik-georgia із посиланням на заяву міністра економіки та сталого розвитку Грузії Дмитра Кумсішвілі.

Про це він повідомив на прес-конференції, під час якої було оприлюднено результати міжнародної експертизи, проведеної у зв'язку з надзвичайною ситуацією, яка сталася 16 березня 2018 року.

«Оператор повинен був перевести цю канатну дорогу на дизельний генератор і потім доставити туристів до того місця, де б вони зійшли, щоб повністю звільнити її від людей. На жаль, згідно з існуючим сьогодні висновком (міжнародних експертів. – Mind), оператор допустив помилку. Те, що зробив оператор, не відповідало інструкції. Наявний у нас висновок буде передано МВС, яке продовжує розслідування, і відповідно до законодавства покладе відповідальність на винних», – заявив Кумсішвілі.

Він додав, що оператор, який працював на канатній дорозі «Садзеле» в день аварії, вже звільнений.

Висновок щодо аварії в Гудаурі підготували експерти французької міжнародної компанії Bureau Veritas, які знаходяться в країні на запрошення влади Грузії.

Разом з ними до слідчого процесу були підключені представники прокуратури Грузії, Національного бюро судової експертизи імені Левана Самхараулі, Агентства технічного і будівельного нагляду міністерства економіки та сталого розвитку Грузії.

Кримінальну справу порушено за статтею 275 КК Грузії (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного, повітряного або підвісного транспорту). Винним загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, 16 березня канатна дорога на гірськолижному курорті в Гудаурі (Грузія) вийшла з ладу, внаслідок зіткнення посадкових крісел на великій швидкості постраждали 11 осіб: громадяни Росії, України та Швеції, серед яких вагітна жінка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті