За останній рік у світі стало на 11 млн більше людей, які страждають від голоду – ООН
Експерти зʼясували, які природні і людські фактори стали причиною поширення голоду

Кількість голодуючих людей у світі продовжує зростати. У 2017 році 124 млн людей у світі страждали від недоїдання – це на 11 млн більше, ніж у 2016 році. Такі дані нової доповіді ООН, опублікованої 22 березня.
Причинами голоду найчастіше є конфлікти, екстремальні погодні умови і пов'язане з ними зростання цін на основні продукти харчування, йдеться в доповіді.
Зокрема, військові дії призвели до голоду в 18 країнах, 15 з яких знаходяться в Африці та на Близькому Сході.
Природні катастрофи, передусім посухи, викликали продовольчу кризу в 23 країнах. Дві третини з них розташовані на Африканському континенті.
«Кількість голодуючих зросла, переважно, за рахунок ескалації конфліктів і зростання нестабільності в М'янмі, на північному сході Нігерії, в Демократичній Республіці Конго, Південному Судані та Ємені. Тривала посуха стала причиною низьких врожаїв у країнах Східної і Південної Африки, жителі яких і так вже страждали від недоїдання», – зазначили експерти ООН.
Очікується, що у 2018 році конфлікти можуть стати причиною продовольчих криз у Афганістані, Центральноафриканській Республіці, Демократичній Республіці Конго, Нігерії, регіоні озера Чад, Південному Судані, Сирії, Лівії, Малі та Нігері.
Посушливі погодні умови можуть спричинити голод у сільських районах Сомалі, Ефіопії, Кенії та країнах Західної Африки і Сахеля, включаючи Сенегал, Чад, Нігер, Малі, Мавританію і Буркіна-Фасо.
Найважча ситуація з продовольством сьогодні в Ємені й, за прогнозами, наступного року вона тільки погіршиться, повідомляється в доповіді, представленій країнам – членам ООН на брифінгу в Римі.
На противагу цій сумній ситуації раніше ООН визначила, в якій країні живуть найщасливіші люди. При цьому перша десятка щасливих країн не змінюється вже два роки поспіль.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].