За останній рік у світі стало на 11 млн більше людей, які страждають від голоду – ООН

За останній рік у світі стало на 11 млн більше людей, які страждають від голоду – ООН

Експерти зʼясували, які природні і людські фактори стали причиною поширення голоду

За останній рік у світі стало на 11 млн більше людей, які страждають від голоду – ООН
фото ООН/УКГВ/Меридіт Кохут

Кількість голодуючих людей у світі продовжує зростати. У 2017 році 124 млн людей у світі страждали від недоїдання – це на 11 млн більше, ніж у 2016 році. Такі дані нової доповіді ООН, опублікованої 22 березня.

Причинами голоду найчастіше є конфлікти, екстремальні погодні умови і пов'язане з ними зростання цін на основні продукти харчування, йдеться в доповіді.

Зокрема, військові дії призвели до голоду в 18 країнах, 15 з яких знаходяться в Африці та на Близькому Сході.

Природні катастрофи, передусім посухи, викликали продовольчу кризу в 23 країнах. Дві третини з них розташовані на Африканському континенті.

«Кількість голодуючих зросла, переважно, за рахунок ескалації конфліктів і зростання нестабільності в М'янмі, на північному сході Нігерії, в Демократичній Республіці Конго, Південному Судані та Ємені. Тривала посуха стала причиною низьких врожаїв у країнах Східної і Південної Африки, жителі яких і так вже страждали від недоїдання», – зазначили експерти ООН.

Очікується, що у 2018 році конфлікти можуть стати причиною продовольчих криз у Афганістані, Центральноафриканській Республіці, Демократичній Республіці Конго, Нігерії, регіоні озера Чад, Південному Судані, Сирії, Лівії, Малі та Нігері.

Посушливі погодні умови можуть спричинити голод у сільських районах Сомалі, Ефіопії, Кенії та країнах Західної Африки і Сахеля, включаючи Сенегал, Чад, Нігер, Малі, Мавританію і Буркіна-Фасо.

Найважча ситуація з продовольством сьогодні в Ємені й, за прогнозами, наступного року вона тільки погіршиться, повідомляється в доповіді, представленій країнам – членам ООН на брифінгу в Римі.

На противагу цій сумній ситуації раніше ООН визначила, в якій країні живуть найщасливіші люди. При цьому перша десятка щасливих країн не змінюється вже два роки поспіль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло