Кількість користувачів Telegram перевищила 200 млн
«Ми не розкрили третім особам ні байта особистої інформації користувачів» - Дуров

Кількість користувачів, які хоч раз заходили в Telegram протягом місяця, перевищила 200 млн чоловік. Про це повідомив засновник месенджера Павло Дуров у блозі компанії, пише HighTech.
«На відміну від інших популярних додатків, у Telegram немає акціонерів чи рекламодавців, перед якими потрібно звітувати. Ми не укладаємо угод з учасниками ринку, збирачами даних або державними органами», – зазначив Дуров.
«З моменту запуску в серпні 2013 роки ми не розкрили нікому ні байта особистих даних наших користувачів третім особам. Ми працюємо так, тому що сприймаємо Telegram не як додаток або організацію. Для нас Telegram – це ідея. Ідея того, що кожен на планеті має право на свободу», – поділився засновник месенджера.
Найближчим часом компанія за розміром аудиторії пережене один з найперших месенджерів – Viber. Однак до кількості користувачів, яку мають гіганти галузі, Telegram ще далеко. У WhatsApp аудиторія становить 1,3 млрд користувачів, у Facebook Messenger – 980 млн.
Як повідомлялося, в Росії Telegram перебуває під загрозою блокування через те, що компанія відмовляється передати ФСБ доступ до листування користувачів.
20 березня «Роскомнадзор» направив на адресу Telegram повідомлення про необхідність виконання наказу ФСБ про надання доступу до розшифровки повідомлень інтернет-користувачів. Якщо вимога не буде виконана протягом 15 днів, «Роскомнадзор» подасть до суду з вимогою заблокувати месенджер.
Павло Дуров відмовився виконувати вимогу Роскомнадзора і пообіцяв, що Telegram продовжить «стояти на сторожі свободи і конфіденційності».
Зокрема, за інформацією Hi-Tech, юристи Telegram спробують оскаржити в Страсбурзі – в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) – вердикт Міщанського суду Москви, який став приводом для попередження від «Роскомнадзору».
У позові в ЄСПЛ Telegram стверджує, що ФСБ вимагала необмеженого доступу до листування шести користувачів, при цьому не надавши судових актів, що підтверджували право на такий доступ, і не гарантувавши безпеки переданої інформації – а вона критично важлива для захисту листування всіх користувачів Telegram.
Юристи месенджера також вказують на те, що вважають процесуальним порушенням: справа Telegram, яка зачіпає інтереси мільйонів користувачів сервісу і зарубіжної компанії з капіталізацією понад $1 млрд, розглядалася суддею одноосібно, без участі прокурора, захисника та представника ФСБ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].