Южаніна розповіла про розмитнення авто на «єврономерах»

Южаніна розповіла про розмитнення авто на «єврономерах»

Комітет з питань податкової та митної політики підготував законопроект

Южаніна розповіла про розмитнення авто на «єврономерах»
Фото: Shutterstock

Комітет з питань податкової та митної політики підготував законопроект, розроблений на основі молдавського досвіду вирішення питання розмитнення авто з іноземною реєстрацією. Про це повідомила голова Комітету Ніна Южаніна.

Запропонована модель легалізації авто передбачає, що українці, які ввезли на територію України автомобілі, зареєстровані на фізичних і юридичних осіб за кордоном, зможуть їх розмитнити, сплативши 30% від ставки акцизу, що діє зараз.

Відзначається, що в Молдові 70%-ну знижку на акциз держава змогла надати після сплати водієм спеціального збору за користування дорогами, а саме 85 євро за 180 днів, наступне користування протягом півроку коштувало йому ще 180 євро. Після закінчення обмежувального терміну автомобіль, який не зареєстрований до встановленого терміну, підлягав евакуації за територію Молдови зі сплатою 15 євро за кожен кілометр із місця знаходження автомобіля до кордону.

Серед перешкод, що заважають реалізації молдавської моделі, Ніна Южаніна назвала заборону на митне оформлення та реєстрацію в Україні автомобілів екологічного стандарту нижче «євро-5», тобто таких, які були зроблені до 2010 року.

Що стосується екологічних стандартів, їх скасування стане можливим тільки з 2020 року, коли відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом буде введений технічний огляд авто й більш досконалий порядок страхування цивільної відповідальності власників авто, вартість якого буде залежати безпосередньо від віку машини .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті